קידום אתרים להצלחה
ניווט באתר

מניעת הונאת קליקים וקליקים לא חוקיים

חושש שהמתחרים מקליקים על המודעות שלך וגומרים לך את התקציב?

אחד החששות הברורים והמוכרים של מפרסמים הוא שהמתחרים שלהם יקליקו עליהם במטרה לגמור להם את התקציב. ישנם תחומים הידועים לשמצה כמו לדומה תחום המנעולנות שבו ידוע שהמתחרים מקליקים זה על זה באופן עקבי על מנת לגמור את התקציב זה של זה ולזכות בלקוח הבא. מצב זה מצריך מגוגל לתת מענה ולשמור על זירה תחרותית והוגנת.

 

אם אתם בטוחים שמתחרים אוכלים לכם את התקציב באופן לא ראוי אנו יכולים לתת לכם הגנה מקליקים פיקטיביים בכ – 80% מהמקרים. צרו איתנו קשר: 072-2992112

 

 

הונאת קליקים וקליקים לא חוקיים

קליקים לא חוקיים הוא פחד נפוץ של מפרסמים, גוגל פיתחה וממשיכה לפתח אלגוריתמים שמטרתם למנוע מהמתחרים ומרובוטים אוטומטיים לאכול לכם את התקציב. בטוחים שעדיין התקציב שלכם נפגע בזדון? ניתן למנוע כ – 80% מההקלקות הפיקטיביות.

הונאת קליקים ותנועה בלתי חוקית

ייתכן ששמעתם על המושגים "הונאת קליקים" ו-"קליקים לא חוקיים" ותהיתם לגבי ההבדלים ביניהם. להלן ההגדרה של כל אחד:

הונאת קליקים – מתייחסת לקליקים שנוצרו מתוך כוונה זדונית או הונאה. כלומר כתוצאה מכך שאנשים אחרים הקליקו על המודעות שלכם בזדון.

קליקים לא חוקיים – כוללים הן קליקים והן AdWords Impressions שגוגל חושדת שמקורם אינו מהבעת עניין של משתמשים אמיתיים. המושג מכסה תנועת הונאה מכוונת, כמו גם קליקים מקריים ותנועה אחרת שנוצרה באופן מכאני. למרות שלפי מה שגוגל טוענת מפרסמים אינם מחויבים עבור קליקים או תופעות כאלו, תנועה זו עדיין עשויה לגרום לביקורים באתר והמרות בעלי ערך משמעותי.

 

 

 

הונאת קליקים – כיצד ומדוע מתרחשת

ישנם שני תמריצים עיקריים לביצוע הונאת קליקים:

מפרסמי AdWords המנסים לתקוף מתחרים על ידי העלאת העלויות שלהם או מיצוי התקציב שלהם בתחילת היום.

מפרסמי AdSense עשויים ללחוץ על מודעות המופיעות באתרי האינטרנט שלהם כדי לנפח את ההכנסות.

השיטות הנפוצות ביותר לביצוע מתקפת הונאת קליקים הן:

לחיצה ידנית – אנשים שלוחצים בעצמם על המודעות שלכם בכדי לפגוע בתקציב של המתחרים שלהם.
חוות קליקים – שכירת אנשים המקליקים ידנית על מודעות.
אתרי תשלום לקליק – מזימות פירמידה שנוצרו על ידי מפרסמים.
רובוטים מקליקים – Click bots – תוכנה להקלקה אוטומטית.
Botnets – מחשבים פרוצים המנוצלים על ידי רובוטים מקליקים.

 

 

האם גוגל מונעת את כל הקליקים הפיקטיביים על המודעות שלכם?

מערכת היחסים בין גוגל והמפרסמים בנויה על אמון. המשמעות היא שגוגל נדרשת לספק ערך אמיתי ובניית אמון הדדי עם מפרסמים הן במסגרת אדוורדס והן במסגרת אדסנס, אחרת המפרסמים יינטשו את הפרסום בגוגל. גוגל לוקחת אמון זה ברצינות ורואה בו בסיס לקשר טוב עם המפרסמים וברור שרשתות החיפוש והמדיה של גוגל לא יכולות להתקיים בלעדיו.

מניעת הונאות הקליקים של גוגל מתאפשרת באמצעות אלגוריתם המיועד לניטור תעבורה ברשת המודעות של גוגל ומניעת מפרסמים מתשלום עבור תנועה בלתי חוקית. גוגל טוענת שהיא מטפלת עבורכם בקליקים לא חוקיים מבלי שתצטרכו לעשות דבר במטרה לאפשר לכם להתמקד בעיקר – בפרסום עצמו ולא בהונאות.

 

 

מדוע לגוגל והמפרסמים אכפת מתנועה לא חוקית

גוגל מעוניינת לשמור על התדמית שלה כחברה אמינה ולאפשר למפרסמים לפעול בסביבה שווה והוגנת, ברגע שהמפרסמים מתמקדים בחשיבה על הפרסום עצמו במקום על הונאות אז למפרסמים יש עבודה קלה יותר בתכנון מדויק של ההוצאות וחישוב הצעות הכלכליות עבור העסק. חיזוי זה מוביל להחזר על השקעה טוב יותר, אשר יכול להוביל להוצאה גבוהה יותר (מכיוון שברגע שהפרסום רווחי למפרסם אז הוא ישקיע יותר כסף). תנועה לא חוקית המשפיעה על מפרסם בודד מונעת ממנו להגיש את הצעת המחיר הגבוהה ביותר שהוא יכול, מה שמוביל למכרז תחרותי פחות.

 

 

ההגנה של גוגל נגד קליקים לא חוקיים

גוגל אמונה על איכות תנועת הקליקים ומסייעת בהגנה על מפרסמים מפני הונאת קליקים על ידי בידוד וסינון קליקים הנחשדים כלא חוקיים לפני שהם מגיעים לדוחות החשבון. על אף האתגר הטמון בזיהוי הכוונה המקורית של כל קליק, גוגל עושה מאמצים בזיהוי קליקים חשודים לעתים קרובות ככל האפשר ובהסרת קליקים נוספים שגוגל יודעת שביצועיהם לא יטיבו עם המפרסמים.

 

הרוב המכריע של הקליקים הלא חוקיים המבוצעים על מודעות AdWords נתפסים על ידי המסננים המקוונים של גוגל. מסננים אלו מתעדכנים בקביעות ומגיבים למגוון רחב של דפוסי תנועה ואינדיקציות למתקפות הונאת קליקים. בממוצע, מהנתונים שגוגל מציגה עולה שקליקים לא חוקיים מהווים פחות מ-10% מכלל הקליקים על מודעות AdWords. בקצב ההכנסות הנוכחי, ערך הקליקים הכולל שגוגל זיהתה כחשודים או לא חוקיים, אשר הוצאו מתחשיב הגבייה עבור מפרסמים מגיע למאות מיליוני דולרים.

 

אם אתם מפרסמים ב-AdWords, תוכלו לראות בעצמכם כמה קליקים לא חוקיים סוננו באופן יזום מחשבון ה-AdWords שלכם בעמוד החיוב באופן מסכם ובעמוד מילות המפתח ברמת מילת המפתח.

 

 

לאמרות כל האמור בכתבה זו ישנם מפרסמים שיודעים בוודאות שהם מחויבים על קליקים פיקטיביים רבים. אמנם גוגל מציגה נתונים שעומדים על 10% קליקים לא חוקיים שבעבורם גוגל מזכה את המפרסמים, אך נתונים חיצוניים מראים על כ – 20% עד 30% קליקים לא חוקיים אותם אפשר למנוע בכ – 80% מהמקרים.

 

למידע נוסף ופתרון אישי צרו איתנו קשר: 072-2992112.

מיקומי לקוחותינו

 • לקוח קידום אתרים - ויזה לארה
  ויזה לארה"ב
  1
  ויזה לארצות הברית
  1
  טפסים לויזה לארה"ב
  2
  הוצאת ויזה לארה"ב
  2
  חידוש ויזה לארה"ב
  2
 • לקוח קידון ג.ל.ן
  תוכנה לניהול מפעל
  1
  ניהול רצפת ייצור
  1
 • לקוח Fiberglass4U
  אדניות פיברגלס
  2
  בריכות שחיה מפיברגלס
  3
  בריכות פיברגלס
  5
 • לקוח קידום אתרים בגוגל מפתחי אפליקציות
  מפתחי אפליקציות
  1
  מפתחי אייפון
  2
  מפתחי אנדדרואיד
  2
  מתכנתי אפליקציות
  1
  בונה אפליקציות
  2
 • אלי מילר לקוח קידום אתרים אורגני
  מטפל פרטי
  1
  אח פרטי
  3
  מטפל פרטי סיעודי
  3
 • לקוח קידום אתרים בגוגל דוגמה
  פיתוח אפליקציות לאייפון
  4
  אתר סלולרי
  2
  מיתוג
  6
  אפליקציות מציאות רבודה
  3
 • המלצה ממדחסי השרון
  מדחסים בורגיים
  2
  מדחס בורגי
  4
  מדחס אויר ביתי
  6
  מסנני קו
  7
 • קידום ליויומדיה
  שיווק אפליקציות
  2
  אפיון אפליקציות
  3
 • דוקטור אילנה דריאל תוצאות קידום אתרים
  רגישות למזון
  1
  רגישות לגלוטן
  2
  רגישות לחלב
  1
 • לקוח קידום אתרים אורגני - הובלות 24
  הובלות בחדרה
  1
  הובלות בעפולה
  3
  הובלות בבאר שבע
  3
  הובלות בעכו
  4
  הובלות בדרום
  3

מה אומרים לקוחותינו

 • לקוחה עידית דוגמה

  חברת dogma

  שי ביצע עבורינו מספר עבודות קידום, שי עמד בכל פרוייקט במקצוענות וביצע כל הזמנה בזמן חשוב לי להדגיש, שלמרות הבטחות של ספקים רבים בתחום הקידום וחוסר האמון שנוצר בשנים האחרונות למול הבטחות של מקדמים שלא עומדים במילתם....
 • המלצות לקוחות ויזה לארהב

  חברת VISA-USA

  עבור חברת יויומדיה, ברצוני לציין לשבח את השירות הטוב אותו קיבלתי בבניית אתר visa-usa ובקידומו. זכיתי ליחס שירותי ואדיב, עמידה בלוח זמנים ותוצאה איכותית והכי חשוב, ממירה ללקוחות בפועל. כמו כן נושא הקידום אשר מניב לי תוצאות וממקסם.....
 • ד

  ד"ר אילנה דריאל

  מקצועיות, עמידה בלו"ז, עידוד להוספת חומר לאתר. מרוצה מאוד מהשרות!!!
 • המלצה ממדחסי השרון

  מדחסי השרון בע"מ

  מכתב הערכה: שי שלום, ברצוני להביע את הערכתנו הרבה בהקמת אתר החברה באינטרנט עבור מדחסי השרון בע"מ. האתר נבנה במקצועיות תוך דיוק בפרטים והשקעה בעיצוב תדמיתי. בברכה והערכה, נחום ניסים, מדחסי השרון בע"מ.
 • רחלי אברגיל לקוחה fiberglass4u

  חברת Fiberglass4u

  ברצוני להודות לך על הסבלנות שלך במיוחד איתי שאני ירוקה לגמרי בנושא מחשב עיצוב והכל... המזל שלי שהכרתי אותך .. אתה ממש לווית אותי וממשיך ללוות אותי בפרסום העסק. חשוב לומר , שכל מי שנכס לאתר שלי אומר שזה אתה מקצועי, נוח ופשוט להבנה... כל לקוח שמגיע דרכך סוגר עסקה.. המון תודה לך על הכל והמשך הדרך שלנו יחד עוד הרבה שנים.
 • לקוח משתלה בשרון

  משתלת דרך הגנים

  היי שי, אני רוצה להודות לך על קידום מוצלח מאד, לאחר פרק זמן שהייתי בו מאד סקפטית נוכחתי לדעת שאכן יש תוצאות לקידום, ותוצאות מרשימות. כל המילים שרציתי מופיעות בעמוד הראשון בגוגל, וחלק אפילו במקום הראשון, והדבר אכן משיג תוצאות.....
 • המלצות לקוחות הגן השיוויוני

  הגן השיוויוני

  בע"ה ליו יו מדיה ולשי שאואט. העוצמה של עולם האינטרנט ניגלה לי בעזרתכם. גן הילדים שלי פורח בזכותכם! צעד, צעד -ברגישות רבה ,עם עיצות מועילות ,הגעתי אתכם למצב ומקום שבו אין משפחה לילדים רכים,אמא,אבא ,אפילו סבא וסבתא אשר אינם מכירים את הגן...
 • חברת CUTAWAY

  מכתב תודה: בהמשך לעבודתנו המשותפת בפרויקט בניית מיני-סייטים לשידורי וידאו, ברצוני להודות לך על המסירות המקצועית לאורך כל תקופת עבודתנו המשותפת ולציין את הבנתך את הפרויקט לעומק ועמידתך בלוח-הזמנים הצפוף. היה לי לעונג לעבוד עם מתכנת אמין ומקצועי כמוך שידע לבצע את הפרויקט במדוייק וללא תקלות מיותרות. אשמח לפנות אליך בהמשך לבצוע עבודות דומות וכמובן שאמליץ עליך בחום לכל גורם שתבקש ומיוזמתי - לכל גורם מתאים. בהצלחה בהמשך הדרך! שי קמריני מנכ"ל cutaway בע"מ
 • חברת buzzz

  שכרתי את שירותיו של שי עבור לקוח בנושא פיתוח אינטרנט. פרויקט לא גדול אומנם אך דרש הבנה וידע בכמה וכמה שפות תכנות. העבודה התבצעה בזריזות, יעילות ומקצועיות לכל אורך התהליך. בסופו של דבר גם הלקוח וגם אני היינו מאוד מרוצים....
 • סטודיו מילינקה

  סטודיו MiliNka

  בכל פעם שלקוח שואל אותי אם אני מכירה מתכנת / מקדם אתרים אני מחייכת. אחרי עבודה עם עשרות אנשי מקצוע בתחום סוף סוף הכרתי את שי, איש מקצוע שאני גאה להמליץ עליו.
 • חוות דעת מלקוח זית לב אדריכלים

  זית לב אדריכלים

  היה מצוין. מאוד שמחתי לקבל עזרה בעניין ה ANALYTICS - לא מובן מאליו. מעבר לכך - באמת אתה יכול לרשום לעצמך עוד לקוח מרוצה שישמח להמליץ.
 • המלצה מלקוח אילנות גבוהים על קידום אתרים בגוגל

  אילנות גבוהים

  לפני חודשיים הפקדתי בידי שי את קידום האתר שלנו. לאמרות שטען שיקח חצי שנה עד שנה - כבר השבוע אנחנו מרגישים שינוי וגידול בכמות הפניות דרך האתר. שי תודה רבה.
תפריט צדדי
תפריט צדדי
סגור טופס רישום ויצירת קשר

 אני מעוניין לקבל טיפים ותוכן איכותי באימייל

סגור פופאפ

השאירו פרטים, וקבלו ייעוץ ראשוני וטיפים במתנה!