אחד היתרונות המדהימים של עולם השיווק הדיגיטלי הוא שאפשר לבדוק ולבצע השוואות בין אופציות שונות של המוצר/שרות בקלות יחסית. בעולם השיווק אופליין זה קשה יותר מכיוון שכל שינוי בדרך כלל "כבד" יותר ולכן אורך זמן רב יותר ועולה יותר כסף.

מבחני א ב לצורך שיפור יחס המרה
מבחני א ב (A/B Testing) מבוצעים בדרך כלל בקמפיינים בעלי משאבים נכבדים ומסייעים לשיפור ההחזר על ההשקעה במטרה למקסם את תקציב הפרסום

דוגמאות למבדקי A/B  בסיסיים וחשובים שכדאי לנסות בבית

השוואה בין 2 מודעות במסגרת פרסום בגוגל.
השוואה בין 2 דפי נחיתה.
השוואה בין 2 הצעות.
ועוד אפשרויות מגוונות נוספות…

המטרה היא פשוטה – להשיג יותר מהתקציב הנוכחי כלומר למקסם את התקציב.

 

אנשים שעושים יותר מבחני השוואה מרוויחים יותר

באחת ההרצאות של Eben Pagan שהוא מהמשווקים ואנשים העסקים החריפים יותר שיצא לי להכיר, הוא הדגיש את זה שקיימת קורלציה בין אנשים שמרוויחים יותר לאלה שעושים יותר מבדקי השוואה.

המסקנה פשוטה: ככל שתבצעו יותר מבחני השוואה תמקסמו את תקציב הפרסום שלכם ותרוויחו יותר.

 

איך מתחילים?

אם אתם לא מכירים את התחום כלי נהדר לביצוע מבחני השוואה של דפי נחיתה הוא Optimizely. מה שהכלי הזה עושה הוא לאפשר לכם ללא ידע הכרחי בתכנות ליצור וורסיות של דף הנחיתה שלכם. בין היתר תוכלו לבצע את הפעולות הבאות: להעלים אלמנטים מהמסך (למשל להעלים את התפריט), לשנות תמונות, לשנות צבעים ועוד… לבסוף תוכלו להביא גולשים לדף הנחיתה ולראות איזו מהוורסיות שמצאתם עובדת טוב יותר.

כלי נוסף ושימושי הוא פיצ'ר המאפשר לעשות מבדקים במסגרת פרסום בגוגל אדוורדס. הפיצ'ר המובנה הזה נקרא "ניסוי" ומאפשר להשוות בין מודעות שונות וכמובן לאמץ את מסקנות ההשוואה ולרוץ עם המודעה הטובה יותר.

 

על כמה אנשים כדאי לעשות את המבדק?
התשובה הקצרה והמעט מתחכמת היא כמה שיותר ואם בכל זאת אתם רוצים מספר אז לתנועה של לפחות 500 גולשים אך זה לא חובה, אפשר לעבוד גם עם תנועה קטנה יותר.

 

כל אחד יכול לעשות מבדקי השוואה?

התשובה היא חד משמעית כן, העניין הוא שברמות הגבוהות זה הופך להיות מעט מורכב ודורש זמן הבנה וגישה. כמו כן במידה ותרצו להוציא את זה החוצה תדעו שבדרך כלל שירותי אופטימיזציה ליחס המרה לא נחשבים לשירות בסיסי והם יקרים יותר משירותי שיווק באינטרנט בסיסיים אחרים.

 

תמיד יש מה למדוד ומה לשפר

זכרו דבר חשוב תמיד יש מה למדוד וככל שתמדדו יותר תשפרו את הפרסום שלכם. ההמלצה שלי היא לחשוף את המדידה לתנועה של לפחות 500 גולשים אך זה לא חובה, אפשר לעבוד גם עם תנועה קטנה יותר.

 

 

0 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments