לאחרונה הייתי בכנס בקמפוס של גוגל בנושא CoolaData שהתחלק לשני חלקים. החלק הראשון עסק במאפיינים ויתרונות של CoolaData עליהם אפשר לקרוא כאן, והחלק השני עסק במיזם MySupermarket ואותו הביא ליאור אש שהוא ה – CTO של החברה.

 

 

חלק שני של הכנס – MySuperMarket

אז מדובר במיזם מבורך שמטרתו לבדוק עבורנו איפה הכי כדאי לנו כצרכנים לרכוש את עגלת הקניות שלנו, המיזם קיים גם באנגליה שנחשבת נכון להיום למדינה שבה ה – Ecommerce הוא החזק ביותר.

אחד הדברים המעניינים שם זה האופן שבו המיזם מרוויח כסף:

פרסומות: פרסום של מוצרים

מכירת מידע אנונימי על התנהגות המשתמשים. למשל: אם המערכת מזהה שיש מוצר שכמות השוואות המחיר שלו עלתה באופן משמעותי, ככל הנראה מדובר על מוצר שהביקוש שלו עלה וזה משהו שיכול לעניין מאוד את החברות הקמעונאיות שאולי ירצו להתייחס למוצר הזה באופן מיוחד כמו למשל לעשות עליו מבצע שמטרתו להביא רוכשים פוטנציאליים שירכשו בנוסף מוצרים נוספים. בנוסף מכיוון שהם עובדים עם מערכת כמו CoolaData קל להם יותר לזהות טרנדים ודפוסי צריכה שעשויים לעניין מאוד את החברות הקמעונאיות.

 

 

מה MySupermarket לא עושים

מכירת אפשרות לטירגוט קהלים: אחד הדברים ש – MySupermarket לא עושים וחבל זה לאפשר למפרסמים לטרגט קהלים. למשל: תארו לכם מצב של – MySupermarket יש 50,000 משתמשים בחודש שמשווים חיתולים. אני מניח שחברה כמו סופרפארם הייתה מאוד רוצה לפרסם למשתמשים האלה חיתולים אפילו במחיר הפסד על מנת להביא אותם לחנויות. כל מה שאתר – MySupermarket צריך לעשות זה לשתול פיקסל על הדפדפן לכל מי שמבצע השוואת מחירי חיתולים ואז לאפשר לחברות כמו סופר פארם לטרגט את הקהל ולפרסם לו באפיקים כגון פייסבוק ורשת במדיה של גוגל.

 

 

שימוש במסרונים להטבות מיוחדות: דברים נוספים שהם לא עושים זה למשל שימוש במסרונים אך את זה אפשר להבין במובן מסוים מכיוון שאנשים רבים אינם אוהבים חברות ששולחות להם מסרונים. יחד עם זאת ניתן לזהות חברות כמו ישרכארט ו – BBB שמשתמשות בפלטפורמת המסרונים בצורה נכונה ושולחות מסרונים רק כאשר מדובר בהטבה משתלמת במיוחד.

0 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments