אחד הקריטריונים המשמעותיים, המתחזקים והמשפיעים על דירוג האתר בגוגל הוא – מהירות טעינת האתר. כאשר האתר נטען במהירות ודורש מינימום המתנה עד אשר יוצג מלוא תוכן האתר עבור המשתמש, הגולשים יחוו חוויית גלישה שוטפת ונעימה יותר מה שיגרום להם להישאר זמן רב יותר באתר, לדפדף בין יותר עמודים ובסופו של דבר יתכן שגם לפנות לבעל האתר בבקשה לקבלת שירות. הדבר יסייע באופן ישיר ועקיף לדירוג גבוה יותר בגוגל.

מהירות טעינת האתר מושפעת ממספר פרמטרים בהם בחירת חבילת האחסון ומהירות השרת עליו מאוחסן האתר שלכם. הפרמטר הבא הוא גודל הקבצים המאוחסנים על השרת ומהווים חלק מהתוכן והעיצוב של האתר אותו יראו הגולשים באתר. אחת הדרכים שיעזרו לנו לשפר את מהירות טעינת האתר היא באמצעות ביצוע דחיסה עבור הקבצים הגדולים יותר כגון סרטונים ותמונות ולהוריד ממשקלם הגבוה ומבלי לפגוע באופן משמעותי מהאיכות.

 

אופטימיזציה למשקל התמונות משפיע על מהירות טעינת הדף ועל דירוג האתר בגוגל
ביצוע אופטימיזציה למשקל התמונות משפיע לטובה על מהירות טעינת הדף וכתוצאה מכך על דירוג האתר בגוגל

מדוע חשוב לבצע כיווץ ודחיסת קבצים באתר?

כיווץ התמונות והסרטונים המוצגים באתר יאפשרו לאתר שלכם להטען מהר יותר ובכך למזער את אחוז הנטישה מהאתר (Bounce Rate), לשמור את תנועת הגולשים במגרש הביתי שלכם ואף לבצע המרות (השארת פרטים, מכירות וכו').

כמו כן, מכיוון שגוגל מעוניינים שחוויית המשתמש באתרים תהיה הטובה ביותר עבור המשתמשים אשר חיפשו במנוע החיפוש דבר מה, תינתן עדיפות במיקום תוצאות החיפוש האורגניים עבור אתרים אשר מהירות טעינת האתר שלהם עומדת במידת הסביר ואף גבוהה יותר מהאתרים המתחרים.

 

 

איך תוכלו להפחית עד 22% בגודל התמונות באתר בקלות?

אם גם אתם נוהגים לעשות שימוש מרובה בתמונות באתר, כדאי שתבדקו האם גודל התמונות עולה על 150 קילובייט לתמונה. במידה ומצאתם תמונות רבות אשר תופסות יותר מכך, כדאי שתתחילו לבצע אופטימיזציה למשקל התמונות.

אחת האופציות לדחיסת התמונות תוך כדי שמירה על איכותן היא שימוש במוצר חדש מבית דרופבוקס שפיתחה לאחרונה אלגוריתם לכיווץ תמונות המאפשר לכם להפחית מגודלן של התמונות עד 22% וכל זאת מבלי לפגוע באיכות התמונות כלל. זאת אומרת שאם יש לכם 50 תמונות באתר במשקל ממוצע של 300 קילובייט, מדובר בשטח אחסון כולל של 15 מגה עבור התמונות המוצגות באתר. לאחר ביצוע פעולת הכיווץ תוכלו להקטין את שטח האחסון עד לגודל של 11.7 מגה, אך חשוב יותר תוכלו להפחית את זמן טעינת העמודים באתר ובכך לשפר את מיקום האתר בגוגל ואת חווית המשתמשים.

זמן טעינת האתר יהיה קצר יותר, לפעמים במספר שניות ובכך יאפשר למשתמש להישאר זמן רב יותר באתר וליהנות ממלוא התוכן שיש לכם להציע עבורו באתר ואף להפוך ללקוח משלם של המוצר או השירות שלכם.

כדי להבין כיצד להשתמש במנגנון כיווץ התמונות באתר שלכם, לחצו כאן

 

0 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments