באחד העדכונים האחרונים של גוגל (Mobile friendly update) ניתן היה לראות כי גוגל מתחילה לחנך מחדש את בעלי האתרים ומתכוונת לתת עדיפות בתוצאות החיפוש עבור אתרי אינטרנט שהינם תואמים לנראות על גבי המכשירים הניידים או הטאבלטים.

הסיבה לכך נעוצה בעובדה שהיום יותר ויותר אנשים משתמשים במכשיר הסלולרי שלהם ועושים שימוש גדול יותר ברשת האינטרנט הסלולרית מאשר במחשב האישי. גוגל הבינו כי תנועה גדולה מאוד של גולשים המחפשים אחר אתרים ובעלי עסקים באמצעות המכשיר הנייד צריכים לקבל מענה טוב יותר וחוויית גלישה מהירה ונוחה יותר.

מה כדאי לדעת על התאמת האתר למובייל?

יש לי כבר אתר אינטרנט – מדוע חשוב שאתאים אותו למכשירים ניידים?

התאמת האתר שלך למכשירים ניידים תאפשר למשתמשים להגיע אל האתר שלך גם מהמכשיר הנייד שלהם, לקבל אינפורמציה על העסק שלך ואף לבצע רכישות מקוונות באמצעות המכשיר החכם, כמו כן התאמת האתר למכשירים ניידים תסייע לדירוג גבוה יותר בגוגל מה שיביא להגדלת החשיפה, כמות הכניסות והמכירות של העסק שלך דרך אתר האינטרנט.

החלטתי להתאים את האתר שלי למובייל, מה אני צריך לדעת?

ישנם מספר פרמטרים עליהם יש לשים דגש בהתאמת האתר לגלישה במובייל.

1. זמן טעינת העמוד – בהתחשב בבעיות החומרה והחיבור הנמצאים במובייל, מהירות טעינת האתר חשובה יותר מאשר בגלישה לאתר באמצעות המחשב השולחני. מלבד שלבי האופטימיזציה לתמונות והקטנת שטח הניצול שלהן, תצטרכו גם להגדיר את פעולות הקש (caching) של האתר בגלישה באמצעות המכשיר הנייד ואף להקטין את כמות המשאבים שגובים זמן טעינה בעמוד.

על מנת לבדוק את מהירות טעינת האתר שלכם במחשב הביתי ובמכשיר הנייד תוכלו להיכנס אל הכלי הרשמי של גוגל  לבדיקת מהירות: Google PageSpeed ולבדוק את התאמת האתר שלכם לגלישה באמצעות המחשב והמובייל. שימו לב שבגרסת מובייל הכלי מספק גם ציון על חווית המשתמש בגלישה במובייל בנוסף לציון עבו מהירות טעינת האתר.

2. בחירה באתר ייעודי למכשיר הסלולרי או אתר רספונסיבי אשר יותאם לנייד בצורה אידיאלית כך שיציג עבור המשתמש את הקטגוריות, העמודים, הכתבות והמידע הרלוונטי ביותר באתר וזאת על מנת לצמצם את מספר האלמנטים המוצגים על המסך הסלולרי אשר יכולים להכביד על זמן טעינת האתר ועל חוויית המשתמש עד כדי נטישה מהאתר.

3. אל תעשו שימוש בקבצי פלאש. עד לא מזמן היו עושים הגרפיקאים שימוש בטכנולוגיה של פלאש ליצירת באנרים, אנימציות ופרסומות אשר היו מוצגות באתרים. אם אתם מתכוונים להציג באנרים או פרסומות גרפיים באתר שלכם, נסו לעשות שימוש ב HTML5 במקום.

4. פופאפים וחלונות קופצים – הימנעו מלעשות שימוש בחלונות קופצים למכשירים הניידים מכיוון שזה מקשה על המשתמש מללחוץ על כפתור הסגירה במסך הקטן של המכשיר הנייד. בנוסף לכך הקפצת פופאפ על המכשיר הסלולרי שמראש קטנה עשויה לפגוע מאוד בחווית המשתמש. שימוש לא נכון בחלונות קופצים במובייל עשויה לגרום לנטישה גבוהה מהאתר שלכם.

5. התאמת העיצוב לאצבעות גדולות – הגלישה באתר באמצעות המובייל יכולה להיות מתסכלת כאשר פעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו לוחצים בטעות על כפתורים אשר גדולים מדי, קטנים מדי או ממוקמים בטווח הגלילה של העמוד ע"י האצבע.

לסיכום,

ברור שהיום התאמה של האתר במובייל הינה בגדר חובה, רק זכרו לעשות את הבחירות הנכונות ולסייע לגולשים באתרכם לקבל את המידע שמעניין אותם בצורה נוחה. האתר הוא אמנם שלכם אך נועד לגולשים שלכם.

0 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments