קשה למצוא היום בן-אדם, או חברה ללא עמוד פייסבוק; בארה"ב, לדוגמא, כ-100 מיליון גולשים מבקרים ברשתות החברתיות השונות מדי חודש; בעלי עסקים רבים משתמשים בפרופיל הפייסבוק שלהם כדי לקדם את העסק שהם מנהלים ולפתח קהילות של לקוחות נאמנים; עבור יזמים, הרשתות החברתיות מהוות פלטפורמת פרסום שאינה פחות ממעולה.

אנחנו מכירים את רשת הפייסבוק ויודעים עד כמה מאתגרת יכולה להיות עבודת הפרסום בפלטפורמה הזו, העמוסה לעייפה בעדכוני סטאטוסים, תמונות מהמסיבה בסופ"ש ושל חיות המחמד שלנו, ואינספור תגובות. ובכל זאת, החלטנו לשתף במספר עצות שימושיות שיסייעו להזניק את קמפיין הפרסום שלכם בפייסבוק.

התמקדו במטרה

גולשים המבלים ברשתות חברתיות חושפים שפע של מידע אודות חייהם הפרטיים, מה שעשוי לפעול לטובת המפרסמים. פייסבוק מאפשרת לכם להתמקד בקבוצות מסוימות לטובת הפרסום. חברות יכולות למקד פרסומות בהתבסס על נתוני גולשים, כדוגמת – גיל, מין, מיקום, השכלה, מצב משפחתי ותחומי עניין. מחד, ניתן להתמקד בגולשים אוהדי העסק (על-פי החברים בעמוד העסק), או חבריהם; ומאידך, באם המטרה היא להרחיב את קהל הלקוחות, אולי עדיף דווקא להביט מעבר לדף המעריצים.

יעניין אתכם אולי לדעת, שניתן גם למקד פרסום בפייסבוק לפי מילות מפתח המוזכרות בפרופילים או בסטאטוסים של משתמשים. לדוגמא – יעקב גלעדי, בעל מוסך אופנועים ביבנה, ממקד את הפרסום לעסק שלו "יעקב אופנועים", לאופנוענים באזור יבנה והסביבה, וכולל מילים הנוגעות באופנועים וציוד אופנועים. התמקדות בקהל לקוחות מתאים יעניק ערך אופטימאלי עבור ההשקעה הכספית בפרסום.

עם זאת, הימנעו ממיקוד-יתר; במקרה של יעקב, ייתכן שמספר הרוכבים הדו-גלגליים ביבנה אינו גדול מספיק ותרצו להרחיב גיאוגרפית את טווח הפרסום.

פרסום מוצר או שירות בפייסבוק
פרסום מוצר או שירות בפייסבוק

איזה סוג פרסום מופיע בפייסבוק?

ישנם שני אזורי פרסום בפייסבוק, הנראים גם בחלק ממכשירי הטאבלט והסמארטפונים למיניהם:

  • סוג פרסומת אחד ניתן למצוא בעמודה הימנית בכל עמוד, הכולל תיבות עם כותרת, תמונה, טקסט וקישור לאתר; אין דרישה להפעיל עמוד פייסבוק.
  • סוג שני – פרסומות לעמודי פייסבוק – הנפוץ יותר; מופיע בין הפוסטים השונים על ה"קיר", אולם יכול להימצא גם בעמודה הימנית. הוא כולל תמונה גדולה או וידאו התופסים את מבטם של הגולשים ובעל פוטנציאל גבוה להביא "לייקים" לעמוד המפורסם. הוא מאפשר גם אינטראקציה בין הגולשים לעסק, המתבטאת בתגובות והתכתבות עם מנהל העמוד; דאגו להגיב לגולשים ולהראות שאתם נוכחים בשטח ושלא, חלילה, נעלמתם.

 

בצעו בדיקות (Testing)

כמה תשלמו על הפרסום תלוי גם במפרסמים אחרים ומזכיר את שיטת הפרסום בגוגל אדוורדס. ניתן לשלם בהתבסס על מספר הפעמים שגולשים נחשפים למודעה, או מספר הפעמים שהם מקליקים עליה. רוב המפרסמים בפייסבוק נוטים לבחור בשיטת ה"קליקים"; ובכל זאת, כדי לוודא מי מהשיטות משתלמת יותר, שווה לבצע את השוואה. תחילה, נסו עם סכומים קטנים יחסים – 15-25 דולר; כשתצברו ידע וביטחון, תוכלו להעלות את הסכום.

בצעו מעקב (Tracking)

ישנה חשיבות רבה בביצוע מעקב אחר פעילות גולשים באזורי הפרסום שלכם. פייסבוק מאפשר לעקוב אחר מספר הקליקים שאתם מקבלים ביתר קלות; לאחר מכן אתם יכולים להטמיע קוד לצורך מעקב המרות ומדידת ביצועים כדי לנטר ולמדוד את התוצאות שהניב לך הפרסום בפייסבוק.

למשל אפשר להטמיע את הסקריפט בדף תודה כדי למדוד רכישות / פניות.

פייסבוק ממשיכה לשפר את יכולות הפרסום והטירגוט שלה והאחריות שלכם היא לנצל את היתרון האדיר שברשותכם בלהחזיק מידע אישי חיוני כל-כך אודות הגולשים שלכם – התאימו את הקמפיין הפרסומי שלכם לקהל היעד. השתמשו בתוכנות חינמיות, כמו גוגל אנליטיקס, כדי לאתר את הפרסומות שמובילות בסופו של דבר לרכישה.

אופטימיזציה

פרסום בפייסבוק מאפשר לכם ליצור כמה מודעות שונות בכל קמפיין. תוכלו לשחק עם התמונות והטקסט בכדי למדוד את ההצלחה של כל מודעת פרסום. במהלך מעקב אחר "התנהגות" המודעות שלכם, תוכלו ללמוד על אילו עם הביצועים הטובים ביותר, ואז למקד בהן את מירב ההשקעה הכספית המיועדת לפרסום בפייסבוק.

זכרו – ככל שהמידע שאתם צוברים בידכם רב יותר, כך תוכלו לשפר ולטייב את הקמפיין מהר יותר.

0 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments