בעלי אתרים ואנשי שיווק חלוקים בדעותיהם בנושא הגשת אתר לאינדקסים במטרה לשפר את דירוג האתר ולקדם את האתר במנועי החיפוש ברשת.

הדילמות העיקריות הן לגבי איכות אתרי האינדקס וכמות אתר האינדקסים שכדאי להגיש אליהם ותדירות ההגשה. אם כך איך נדע היכן כדאי להגיש את האתר לאינדקס ומאילו אתרי אינדקס כדאי להישמר, שכן אתרכם עשוי להיפגע בדירוגו בגוגל במידה ויוגש באופן מרושל לאתרי אינדקס "חלשים" כאלה שאינם נותנים ערך אמיתי לגולשים ואינם קשורים לתחום אתרכם.

הקריטריונים החשובים שכדאי לבדוק לפני ששולחים את האתר לאינדקסים

האם האינדקס הזה באמת מועיל לגולשים והאם יש אליו בכלל תנועה של אנשים?
האם האינדקס מקבל כל אתר באופן אוטומטי או שמא יש בדיקה ידנית של מנהל?
האם יש ערך בשליחת האתר שלכם לאינדקס ואיך מוצאים את הבידול בין המתחרים?
האם אתם מקבלים עמוד ייעודי עבור האתר שלכם או דף מלא בקישורים לאתרי מתחרים?

בכל מקרה, לעולם אל תשלחו את האתר שלכם לאינדקסים מפוקפקים שעשויים לפגוע באתרכם.
באמצעות כלי קידום תוכלו לבדוק את איכות אתר האינדקס, האם הוא הוקם כאתר לוויין בלבד או שמא כאתר בעל ערך אמתי לגולשים?

לא יודעים לזהות אינדקסים שהם אתרי לווין?

השתמשו בכלל האצבע הבא – הסתכלו על מראהו של האינדקס מכיוון שאינדקס איכותי לרוב יראה טוב ואינדקס בעל מראה מוזנח בדרך כלל יהיה מסוכן עבור האתר שלכם. עדיין לא בטוחים אם להוסיף את האתר לאינדקס? פשוט אל תוסיפו.

הוספת אתר לאינדקסים

הוספת אתר לאינדקס בתשלום

אם נלך לפי ספר החוקים אז קניית קישורים היא דבר לא מומלץ. העניין הוא שקשה לדעת האם קניתם את הקישור או לא. בפועל, אנשים קונים קישורים שפעמים רבות מסייעים לדירוג האתר שלהם.

הדבר שהכי חשוב לדעת הוא האם האתר ממנו קניתם את הקישור נתפש כבעל מוניטין חיובי בעיני גוגל והאם הקונטקסט והרלוונטיות של האתר שלכם באותו אתר אכן בעלי ערך לגולשים, מה שיוביל להעלאת המוניטין של האתר שלכם – פשוט מהסיבה שברגע שאתם מקבלים קישור מאינדקס רלוונטי לתחומכם בעל מוניטין חיובי גם המוניטין שלכם מושפע לטובה.

מנוע החיפוש של גוגל דוגל באיכות התוכן ורלוונטיות עבור הגולשים. לכן, במידה והאינדקס אינו איכותי והאתר אינו רלוונטי לאינדקס, מוניטין האתר שלכם עשוי להיפגע מה שעשוי להוביל במקרים מסוימים לעונש מגוגל – לפעמים מהר יותר ממה שאתם יכולים לדמיין.

לסיכום,
הוספה אתר לאינדקסים היא תהליך שעלול לסכן את האתר במידה והיא מתבצעת מבלי לברור את אתרי האינדקס מראש. אם כבר בחרתם לעשות זאת, כדאי שתבחרו באינדקסים הרלוונטיים ביותר עבור התחום שלכם, כאלה שנותנים ערך לגולש.

0 Shares
שי שאואט שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments