זמן קריאה בקצב בינוני: 03:45 דקות

מה זה AMP?

כדי להבין מהו AMP  נתחיל מלכתוב את ראשי התיבות: Accelerated mobile pages כלומר דפי מובייל מואצים. טכנולוגיית AMP  היא טכנולוגיה שגוגל מובילה ביחד עם חברות ענק שמשתפות עמה פעולה כמו חברת החדשות ביביסי, פינטרסט, פלטפורמת וורדפרס ועוד גופים גדולים נוספים…. במטרה לשפר את חווית הגלישה בסלולר באמצעות יצירת תוכן שנטען מהר במכשיר הסלולרי.

 

אתם מכירים את זה שאתם גולשים בסלולר נכנסים לאתר כלשהו ועד שהוא עולה חולף זמן רב והדבר מלווה בפרסומות קופצות מה שפוגע בהנאה שלכם מהגלישה ואפילו לתסכול? אז זה בדיוק מה שטכנולוגיית AMP באה לפתור – טכנולוגיית AMP  באה לשפר את חווית המשתמש ושמה את המשתמש ואת התוכן במרכז. שיפור חווית המשתמש מתבטא במהירות טעינת דפי האתר, כלומר בגוגל מאמינים שאם תקבלו את התוכן שאתם רוצים מהר יותר תהיו מרוצים יותר.

 

סרטון שמסביר את הרעיון שעומד מאחורי הטכנולוגיה:

 

איך זה משנה את הגלישה בסלולר?

זה מאוד פשוט – אתרים התומכים ב – AMP  ירוצו הרבה יותר מהר בגלישה מהסלולר. בנוסף לכך האתרים הסלולריים התומכים בטכנולוגיה זו יהיו מינימליסטים מבחינת נראות והדגש באתרים אלה יהיה על התוכן. גוגל ממשיכה בקיו שלה שהתוכן הוא המלך ושמה עליו את תשומת הלב במקרה הזה על חשבון העיצוב והנראות.

 

 

איך זה צפוי להשפיע על הביצועים של אתרים שיממשו את הטכנולוגיה הזו?

כפי שקראתם ובוודאי חוויתם, כאשר הגולש נכנס לאתר סלולרי והוא נטען לאט, זה מתסכל אותו, והוא עשוי פשוט לצאת מהאתר עוד לפני שהעמוד נטען או להיכנס לאתר לעיתים רחוקות יותר. כתוצאה מכך בעל האתר מפסיד גולשים או שזמן השהות של הגולשים באתר נפגע, הגולש מתוסכל ולהבא הוא יחפש לצרוך את המידע מאתרים מהירים יותר עם חווית משתמש טובה יותר. זו בדיוק הסיבה שאתרים שיממשו את טכנולוגיית AMP  צפויים לשפר את הביצועים שלהם – זמן שהיה באתר, כמות דפים נצפים וכתוצאה מאלו את כמות הלידים ואת כמות הגולשים החוזרים. כלומר, לטענת גוגל לפחות, אתרים שישתמשו בטכנולוגיה הזאת יגרמו לגולשים להיות מרוצים יותר מכיוון שחווית המשתמש שלהם תהיה טובה יותר וכתוצאה מכך הגולשים יהפכו בהמשך לגולשים חוזרים.

 

AMP accelerated mobile pages
זה נראה כמו מהפכה: AMP accelerated mobile pages זו הטכנולוגיה שגוגל משולבת בפיתוחה ומטרתה לעשות את עולם הגלישה הסלולרי מהיר יותר כדי שהמשתמש יהיה מרוצה יותר

 

האם מימוש AMP  באתר שלי יסייע לי להיות מדורג גבוה יותר בגוגל?

בסופו של דבר כן, למה בסופו של דבר? כי קידום אתרים בגוגל מורכב מאוסף של פרמטרים רבים, אז אם האתר שלכם יהיה מהיר מאוד אבל פרמטרים אחרים שלו יהיו חלשים אז האתר ידורג בהתאם, אך כמובן שבמידה ותוסיפו AMP  לאתר שממלא היטב אחרי ההנחיות של גוגל אז התוצאות צפויות להיות חיוביות מאוד והאתר יקבל דירוג גבוה יותר שיתבטא במיקום גבוה יותר בגוגל.

 

 

כמה עולה לממש AMP  באתר?

תלוי על איזו פלטפורמה האתר שלכם בנוי. אם הוא בנוי על פלטפורמה של וורדפרס לדוגמה אז יש פלאגין חינמי שמטפל ביצירת גרסת AMP.

 

 

מהרגע שאני מממש AMP  באתר מיד יופיעו התוצאות החדשות בגוגל?

חשוב להבין שזה שממשתם את גרסאות ה – AMP  לא אומר שבאופן אוטומטי גוגל יציג אותם למשתמשי מובייל, בסופו של דבר זה נתון להחלטה של גוגל, כלומר ה – AMP  לא דורס את התוכן הקיים אלא בא בנוסף אליו אך אין צורך לדאוג מבחינת שכפולי תוכן זה מטופל באופן אוטומטי באמצעות תאג קאנוניקל.

 

לסיכום, אין ספק שהמטרה של יוזמי הטכנולוגיה היא לפתור בעיה שכל גולש חווה באופן יומיומי, בעיית האיטיות במובייל, ועל הדרך תוך כדי הפתרון גוגל ושותפותיה מטמיעות טכנולוגיה שתהפוך בעתיד להיות הלחם והחמאה של עולם האינטרנט.

 

החסרונות של טכנולוגיית AMP

כמו בהרבה דברים טובים אחרים, המהירות הזאת באה על חשבון משהו ובמקרה הזה המהירות באה על חשבון הנראות של התוכן. כלומר, בכדי לטעון את הדף המבוקש מהר, הדף נטען בצורה המינימליסטית שלו, זה עלול להפוך את האינטרנט הסלולרי למשעמם יותר, עם עיצוב מינמליסטי. אך כנראה שמה שביל גייטס אמר לפני שנים רבות "התוכן הוא המלך" זה משהו שמקובל גם על גוגל והיא מוכנה לקבל מהירות על חשבון נראות ושמה את התוכן במרכז ולא את העיצוב. אם זה חיסרון או לא? אנחנו משאירים את ההחלטה לכם.

 

 

 

קישורים למידע נוסף שיוכל לעניין אתכם:

https://en.wikipedia.org/wiki/Amp

https://www.ampproject.org

 

אם אהבתם את התוכן אנחנו מזמינים אתכם לתת לייק ולשתף אותו עם חברים.

 

YoYoSEO קידום אתרים בגוגל זו המומחיות שלנו

5 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments