אם גם אתם הייתם רוצים לראות את האתר שלכם מתקדם בתוצאות החיפוש בגוגל, יהיה עליכם לדעת מה הם הקריטריונים החשובים ביותר עבור גוגל ואיך עושים קידום אתרים בגוגל כפי שגוגל אוהבים.

הכנו עבורכם רשימה של הגורמים החשובים ביותר בהגדרות דומיין ושמות ומתחם אשר יוכלו לתת לכם כמה נקודות נוספות בדירוג האתר שלכם בגוגל בתוצאות הטבעיות (האורגניות).

קניית דומיין שיסייע לקידום האתר באופן אורגני בגוגל
אולי תופתעו אך לדומיין שתבחרו יש השפעה על קידום האתר באופן אורגני בגוגל

ותק דומיין
אם יש לכם דרך להשתמש בדומיין בעל ותק של מספר שנים, קיבלתם כמה נקודות בונוס נוספות אשר יוכלו לעזור לכם לקדם את האתר שלכם על פני שימוש בדומיין חדש שזה עתה נרשם ברשם הדומיינים (דומיין בן 0). ההשפעה של דומיין ותיק משמעותית מאוד. דומיין בן 0 הוא דומיין שאין לו היסטוריה, המשמעות היא שגוגל אינו בוטח בדומיין / באתר / בבעלים של הדומיין ולכן יתייחס לאתר בחשדנות. זה לא אומר שאי אפשר לקדם אתרים על דומיינים חדשים, זה כן אומר שאתרים שיושבים על דומיינים חדשים צריכים לעבוד קשה יותר בכדי להשיג תוצאות. לכן בדקו אם יש באפשרותכם לרכוש דומיין קיים ותיק עם שם שאתם אוהבים או אם יש ברשותכם דומיין ישן שלא השתמשתם בו מזמן.

 


מילות המפתח בשם הדומיין
מילות המפתח הן הבסיס לקידום האתר בגוגל, לכן שימוש במילות המפתח בשם הדומיין מהווה עבור גוגל קריטריון נוסף המציג את מידת החשיבות של מילת המפתח עבור תחום העיסוק והמיקוד שלכם באתר. כמו כן, במידה והדומיין שלכם מורכב מכמה מילים, כדאי מאוד לרשום את מילת המפתח העיקרית והחשובה ביותר כך שתופיע ראשונה מבין המילים בשם הדומיין, ביצוע הפעול שצויינו יתן לכם כמה נקודות נוספות בתחרות בתוצאות האורגניות.

 

 

זמן ותוקף רישום הדומיין
בעת רישום הדומיין אנו בוחרים לכמה זמן מראש אנו מעוניינים לשלם על כתובת המתחם. הזמן המינימלי עומד על שנה אחת, אך בכדי לתת לגוגל להבין כי האתר שלנו כאן בכדי להישאר, כדאי מאוד לרשום את שם הדומיין כמה שנים קדימה וזאת כדי שגוגל יבינו כי ככל הנראה האתר לא עומד להסגר בשנה הקרובה. על החשיבות של לתת לגוגל ביטחון באתר שלנו כתבנו כבר בטיפ הראשון על "ותק הדומיין", חשוב להבין שדומיינים שנקנו מראש לשנים קדימה מעלים את הבטחון של גוגל באתר ולכן מסייעים לקידום האורגני.

 

היסטורית הדומיין ובדיקת המוניטין
אם זה עתה החלטתם שהנכם מעוניינים לרשום שם מתחם חדש, כדאי לבדוק את היסטורית הדומיין והיסטורית הקישורים שלו ברשת. רישום דומיין עם מוניטין שלילי יוכל לפגוע בתהליך הקידום שלכם. מדוע? מכיוון שבמידה והדומיין שאתם רוצים לרכוש קיבל בעבר עונש מגוגל אתם עלולים להתקשות מאוד לקדם אותו לפני שתשתחררו מהעונש. למה הכוונה דומיין עם מוניטין שלילי? הכוונה לדומיין שבעבר הוביל לאתר שהפר את ההנחיות של גוגל באמצעות פעולות ספאם או פעולות לא אתיות שהתבצעו בתוך האתר או מחוצה לו לצרכים שונים, בדרך כלל לצרכי קידום אתרים אורגני כובע שחור, או לחילופין לדומיין שהמוניטין של נפגע עקב ביקורות וחוות דעת שליליות ברשת מה שעשוי לדרוש ניהול מוניטין, מה שממש לא מומלץ להיכנס אליו ולא כדאי להכניס כבר מההתחלה ראש בריא למיטה חולה.

 

הגדרות פרטיות ברישום הדומיין
גוגל יעדיפו לקדם אתר אשר הגדרות הפרטיות שלו שקופות לכל ומאפשרות לכל אחד לבדוק מי הוא העומד מאחורי האתר. במידה ושם המתחם רשום כפרטי כך שלא ניתן לספק מידע אודות מנהל האתר, גוגל עשויים לראות זאת כסימן לחוסר אמינות / רצון להסתרת מידע / שיש לכם משהו להסתיר – לכן הימנעו מלעשות זאת. מומלץ להוסיף בתחתית האתר מדיניות פרטיות.

 

רישום דומיין עם סיומת מותאמת למדינה
בחרו סיומת הרלוונטית לאיזור הגאוגרפי שבו אתם משווקים. לדוגמה, אם אתם משווקים לקהל ישראל בלבד מומלץ לרשום דומיין עם סיומת co.il הפונה לקהל הישראלי. כך תקבלו נקודות זכות בקידום האתר עבור תוצאות המחופשות דרך גוגל ישראל – http://www.google.co.il – אך זה עשוי להגביל אתכם ביכולת לקדמו ברחבי העולם. בחרו את סיומת הדומיין בתבונה.

 

לסיכום

הדומיין שלכם מהווה את אחת הפעולות הראשונות שעושים כאשר באים לבנות אתר חדש לעסק חדש (קונים דומיין) ולכן חשוב לקנות את הדומיין בחכמה. בכתבה זאת קיבלתם כמה טיפים ממוקדם ומועילים לבחירה נכונה של דומיין עבור העסק שלכם, השתמשו בטיפים האלה בחכמה.

0 Shares
שי שאואט שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments