במילים פשוטות CDN  זה ראשי תיבות של Content Delivery Network, ובפועל מדובר ברשת של מקורות שבכל מקור נמצא עותק של הקבצים של האתר שלכם. הרשת פרושה בעולם ובכל פעם שהמשתמש פונה לקבל את תוכן האתר שלכם הוא מקבל אותו מהמקור הכי קרוב אליו.

מה זה CDN ואיך זה משפיע על קידום האתר בגוגל

איך שימוש ב – CDN משפיע על קידום האתר בגוגל

המטרה של CDN היא לתת מענה לגולש דרך המקור שהכי קרוב לגולש כתוצאה מכך האתר עובד מהר יותר. אתר שעובד מהר יותר הוא אתר שהגולש נהנה ממנו יותר וזה אתר שגוגל מעריך יותר. מהירות טעינת האתר היא פרמטר שגוגל כל הזמן מעלה את הערך שלו. חשוב לשים לב שכמעט שלא קיימים CDN התומכים בישראל וגם אלה שקיימים לא תמיד משפרים את מהירות טעינת האתר, לכן במידה ואתם משתמשים בשרותי CDN לאתר שרוב רובם של הגולשים שלו ישראלים בצעו בדיקות באמצעות הכלי של גוגל לבדיקת מהירות בכדי לוודא שאכן מהירות טעינת האתר שלכם השתפרה כתוצאה מהשימוש בשירות ה – CDN.

 

 

למה גוגל מדרג גבוה יותר אתרים שנטענים מהר יותר

הסיבה לכך היא שגוגל רואה חשיבות רבה בחווית המשתמש של הגולש, כלומר – עד כמה הגולש נהנה ועד כמה קל לו לגלוש באתר. אחת הדרכים להעריך את חווית המשתמש היא באמצעות מהירות טעינת האתר, הסיבה לכך היא שכגולשים נעים לנו יותר לגלוש באתרים מהירים.

 

אלו פעולות נוספות אני יכול לעשות מלבד שימוש ב – CDN?

ראשית כל חשוב לציין שאם האתר שלך פונה ללקוחות ישראלים בלבד, אז שימוש ב – CDN לא הולך לשפר את מהירות טעינת האתר שלך באופן משמעותי (מניסיון). שימוש ב – CDN ישפר את מהירות טעינת האתר שלך במיוחד במידה והאתר שלך פונה ללקוחות מכל העולם ויש משמעות אמיתית למרחק שקיים בין הגולש לבין המקור שבוא נמצא העותק הכי קרוב אליו. יש הרבה פעולות שניתן לעשות בכדי לשפר את מהירות טעינת האתר. בינהן:

  1. אופטימיזציה לתמונות – הפחתת משקל התמונות מה שיסייע לטעינתן מהר יותר.
  2. שימוש בכלים השומרים עותק סטטי של האתר בשרת מה שמסייע לטעינה מהירה של העמוד אחד המומלצים הוא WPRocket.
  3. פיתוח על בסיס קוד נקי ומסודר וביצוע אופטימיזציה לקוד האתר במידה והאתר כבר קיים.
  4. פעולות נוספות – כל מקרה לגופו.

 

0 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments