זמן קריאה ממוצע: 04:10 דקות

אם יש לך אתר שאתה מקדם באופן אורגני, יתכן מאוד שיצא לך להיתקל באחד המונחים הבאים: "אתר לווין" / "אתר תמיכה" אם כך עולה השאלה מהי המשמעות של הביטויים האלה וכיצד שימוש נכון בהם מסייע לתהליך קידום אתרים אורגני יציב ובריא. על שאלות אלה ונוספות בא לענות המאמר הזה.

אך לפני שאתה ממשיך לקרוא על אתרי תמיכה אתה חייב להבין מהו תהליך בניית קישורים ומהי השפעתו על תהליך קידום אורגני. באופן עקרוני ומבלי להיכנס לפרטי פרטים (כי יש המון ניואנסים בנושא הזה), גוגל מפרשת קישור מאתר אחד לאתר אחר כהצבעת אמון, לצורך המחשה, אם מאתר של אדריכל נוף יצא קישור לאתר של ריהוט לגינה זה יסייע לחיזוק האתר המקושר. בדיוק בנקודה הזו נכנסים לתמונה אתרי לווין שהם דרך נהדרת להשיג קישורים איכותיים לאתר המקודם.

 

מהם אתרי תמיכה ומהי מטרתם?

אתרי תמיכה כשמם כן הם, באים לתמוך באתר או במספר אתרים. התמיכה מבוצעת בפועל באמצעות קישורים היוצאים מאתר התמיכה לאתרים המקודמים. מקדמי אתרים מנוסים יודעים כיצד להוציא את הקישור "בדרך שגוגל אוהב" בכדי למקסם את התוצאות. מידע נוסף על קישורים שגוגל אוהב ולא אוהב תוכלו למצוא כאן.

 

מדוע אתרי תמיכה מכונים גם אתרי לווין?

הסיבה לכך היא שקיים דמיון בין אתר תמיכה הנמצא "בחלל" האינטרנט במטרה לקשר לאתרים אחרים, לבין לווין הנמצא בחלל ומטרתו לייצר קשר ולשלוח מידע לכדור הארץ.

 

בניית אתרי תמיכה / לווין
אתרי תמיכה המכונים גם אתרי לווין הם אתרים שמייצרים תוכן במטרה לייצר קישורים לאתרים אחרים במטרה לקדם אותם

 

כמה כדאי להשקיע באתר תמיכה?

זה מאוד תלוי מי השואל? לקוח פרטי או מקדם אתרים… הסיבה לכך היא שאתר תמיכה איכותי זה לא דבר זול אלא נכס שגובה משאבים לא מבוטלים. דבר ראשון בהקמה ואח"כ בתחזוקה. לכן עדיף להשאיר את המלאכה למקדם האתרים איתו אתה עובד מכיוון שבניגוד לפעולות אחרות פשוטות יחסית שאתה כבעל עסק יכול לעשות בחינם במסגרת קידום אתרים אורגני, כאן הדברים הופכים להיות יותר מורכבים ויותר יקרים.

 

איך לבנות אתרי תמיכה?

תלוי בזמן ובכסף שאתם רוצים להשקיע בו. באופן עקרוני אתר תמיכה מושקע ואיכותי הוא אתר שיסייע לכם לקדם אתרים אחרים טוב יותר. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שגוגל קובעת מהו ה – TRUST שהיא נותנת לכל אתר וככל שהוא גבוה יותר כך קישורים שיצאו מאותו אתר תמיכה יהיו חזקים יותר ולכן יסייעו לקידום אתרים אחרים בצורה טובה יותר.

ישנם מספר שלבים לבניית אתר תמיכה, מטרתם של השלבים להראות לגוגל שמדובר באתר רציני ולגיטימי שיש מאחוריו מטרה עסקית ושמביא ערך טוב לגולשים:

  • החלטה מהו הקונספט של אתר התמיכה, למשל אתר תמיכה העוסק בהפקת אירועים יוכל להוציא קישורים לאתרים כמו – ימי הולדת, חתונה, בר מצווה, אוכל, גלידות, קינוחים, מסעדות וכדומה.
  • בחירת תבנית עליהם תתבססו, כאן זה כבר שאלה של כסף, כמה אתם רוצים להשקיע… בעקרון כדאי מאוד שאתר התמיכה שלכם לא יראה כמו פח כי אז ה – TRUST שלו יהיה נמוך והקישורים שיוצאים ממנו יהיו חלשים, אחת הדרכים הלא זולות אך החזקות לבנות אתר תמיכה היא לקנות תבנית למשל ב – THEMEFOREST ולעברת אותה (להתאים לעברית).
  • לאחר שהתבנית מוכנה השלב הבא הוא להזין בתבנית תכנים בעמוד הבית ובעמודים הפנימיים. עדיף שהזנת התכנים הראשונית תבוצע ללא הוצאת קישורים יוצאים מהתבנית על אף שלכך בדיוק נועד אתר תמיכה, לשם הוצאת קישורים.
  • השלב הבא הוא להטמיע באתר גוגל אנליטיקס ולהוסיף XMLSITEMAP דרך הכלי לניהול אתרים של גוגל.

 

איך לתחזק אתר תמיכה?

תחזוקת אתרי התמיכה מתבצעת בכמה שלבים:

  • הוספת תכנים רלוונטיים לתחום האתר, מהתכנים האלה תוכלו להוציא קישורים לאתרים אותם אתם מעוניינים לקדם. שימו לב: היזהרו מלהפציץ בקישורים כתלות בתקציבכם כלל אצבע הוא להוציא קישור אחד ל – 400 מילים, שימו לב שזה רק כלל אצבע וזה יכול להשתנות בהתאם לאיכות התוכן, ככל שהתוכן איכותי יותר תוכלו להגדיל את יחס הקישורים למילים.
  • בנו קישורים לתכנים שאתם מעלים לאתר התמיכה. אחת הדרכים הקלות והטובות ביותר לעשות את זה היא לשייך לכל אתר פרופיל בגוגל פלוס ולקשר ממנו לאתר התמיכה, כמו כן ניתן לקשר מרשתות חברתיות. עדיף לא לקשר מאתר תמיכה כי גוגל עשוי לראות בכך רשת אתרי תמיכה וזה לא מומלץ.

 

 

מתי צפויות התוצאות להגיע

באופן עקרוני גוגל לא "תופס" מאתרים חדשים לכן כדאי שאתר התמיכה שלכם יספק את העבודה הוא צריך לתפוס וותק, ככל שאתר התמיכה יהיה ותיק יותר ואיכותי יותר כך ההשפעה של על אתרים אחרים תהיה חיובית יותר. באופן כללי ניתן להגיד שככל שאתר התמיכה שלכם איכותי יותר ושה – Trust שהוא מקבל מגוגל גבוה יותר כך הקישורים שיצאו ממנו יהיו חזקים יותר ויסייע לתהליך הקידום האורגני של האתרים המקושרים.

 

בניית אסטרטגיית קידום אתרים המשלבת קישורים מאתרי תמיכה

אחד הדברים המבדילים בין חברות קידום אתרים אורגני ותיקות וחזקות לאחרות הוא כמות ואיכות אתרי התמיכה שהן מחזיקות. החברות החזקות מחזיקות מגוון אתרי תמיכה חזקים המסייעים ללקוחותיהם להתקדם בגוגל באופן בריא, יציב וחזק יותר.

 

התוכן נכתב על ידי צוות יויוסאו | קידום אתרים בגוגל

2 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments