לפני כמה דקות סיימתי השתתפות בכנס מטעם גוגל בנושא פלטפורמה שמודדת אנליטיקות באתר או באפליקציה. לפלטפורמה הזאת קוראים CoolaData ואני אתמקד כאן בכמה דברים שהפלטפורמה הזאת מוסיפה על גוגל אנליטיקס.

המרצים בכנס היו נציג של CoolaData וגם נציג של MySupermarket שהיא פלטפורמה להשוואת מחירים באנגליה ולאחרונה גם בארץ.

כנס בקמפוס של גוגל בנושא CoolaData עם חברת MySupermarket

הדברים הבולטים ש –CoolaData מוסיפה על Google Analytics

המידע אינו אנונימי: אחד החסרונות הגדולים של גוגל אנליטיקס מבחינת המשווק הוא שהמידע בגוגל אנליטיקס הוא אנונימי, לעומת זאת המידע ב – CoolaData אינו אנונימי וכך אפשר למשל לפלח סגמנט מסוים של גולשים ולאחר מכן לשווק להם באימייל. זה יתרון אדיר שמאפשר למשווק המקצועי, להחליט אם וכיצד הוא רוצה לשווק לקהל לקוחות ספציפי.

אפשרויות ביצוע שאילתות על הנתונים: בניגוד לגוגל אנליטיקס שהיא מערכת שאינה מאפשרת לכתוב שאילתות כרצונך על המידע, CoolaData מאפשרת לפלח את המידע ואת קהל המשתמשים על בסיס שאילתא מותאמת אישית. זה הופך אפילו לטוב יותר כאשר הפלטפורמה מאפשרת לייבא נתונים חיצוניים ולהצליב אותם עם המידע ש – CoolaData ניטרה. השפה שבה נכתבת השאילתא היא CQL.

חלוקת המשתמשים לקבוצות: בגוגל אנליטיקס אפשרויות הפילוח של המשתמשים לקבוצות מוגבלות למשל פילוח ולפי מקור התנועה, תאריך הגלישה, מיקום המשתמש וכדומה. לעומת זאת CoolaData מאפשרת לחלק את המשתמשים לקבוצות מותאמות אישית ובכך למדוד את המידע לפי קריטריונים שאתה בוחר.

ניתוח נתיב המשתמש: החידוש שהכלי מביא מעבר לקיים בגוגל אנליטיקס הוא היכולת לדעת כמה זמן שהה המשתמש בכל אחד מהשלבים לאורך הנתיב, כמובן שעל סמך נתון זה אפשר להסיק מסקנות, למשל אם המשתמש שהה בשלב הזנת פרטי כרטיס האשראי זמן רב, הדבר עשוי להעיד על כך שיש צורך לשפר ולפשט את עמוד הסליקה.

להבדלים נוספים ישירות באתר של CoolData:
http://www.cooladata.com/blog/differentiators

החלק השני של ההרצאה התמקד במיזם MySupermarket לקריאה לחץ כאן.

0 Shares
שי שאואט שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments