כאן תוכלו לקרוא על מגוון טיפים המיועדים לבעלי עסקים או מקדמי אתרים המעוניינים לקדם את האתר שלהם בגוגל בעצמם ובחינם, השתדלנו להתמקד כאן בטיפים קלים לשימוש שכל אחד יכול לבצע בעצמו. לפני שאתה מתחיל לקרוא את התוכן, חשוב שתמנע מלבלבל בין שתי מילים: "חינם" ו – "קל". מה שחינם אינו בהכרח קל כמובן. חלק משמעותי ביותר בעבודת קידום אתרים אורגני בגוגל דורשת השקעת זמן רב ואינה קלה במיוחד למי שאינו משופשף ומכיר את הפעולות היומיומיות הנדרשות. במידה ואתה מעוניין לקחת את הקידום שלך לשלב הבא ולעבוד עם חברת קידום אתרים מקצועית, אתה מוזמן לפנות אלינו ונשמח לסייע – 072-2992112.

 

 

 • טיפ מס' 1 לקידום אתרים חינם – התקינו גוגל אנליטיקס
  אחד הדברים הבסיסיים ומהראשונים שעושים בתהליך קידום אתרים בגוגל הוא התקנת גוגל אנליטיקס באתר. מומלץ ביותר שאם אתה רוצה לאפשר לאתר שלך להיות מדורג גבוה בגוגל תתקין באתר שלך גוגל אנליטיקס. גוגל אנליטיקס מאפשר לגוגל (וגם לך) לעקוב אחרי הפעילות של המשתמשים באתר שלך ומאפשר לך לקבל מידע ונתונים חשובים כגון: באילו אפיקים מגיעים אנשים לאתר שלך, אילו מהאפיקים מביא לך בפועל פניות ורכישות ועוד… ניתוח המידע מספק לבעל האתר תובנות חשובות כגון – היכן כדאי להשקיע את הכסף במסגרת הפרסום באינטרנט.
  קישור לגוגל אנליטיקס >>
  https://www.google.com/analytics/webהתקינו גוגל אנליטיקס

 

 

  • טיפ מס' 2 לקידום אתרים חינם – השתמשו בכלי מנהל האתרים של גוגל
   Web master tools ובעברית הכלים של גוגל לניהול אתרים, הם כלים שגוגל מספק במטרה לאפשר למנהלי אתרים לבצע התאמות באתר ולתקשר עם גוגל בצורה טובה שגוגל מבין. בין הפעולות המומלצות במיוחד שכדאי לעשות נמצא העלאת קובץ XML SITEMAP. מטרתו של קובץ זה לאמר לגוגל שיש דפים באתר שאנחנו מבקשים שהוא יאנדקס. רוב הסיכויים שגוגל היה מגיע לדפים האלה גם בלעדינו אבל עצם שליחת הקובץ מראה לגוגל שאנחנו רציניים לגבי האתר ושזה אתר שמשקיעים בו ויש לגוגל סיבה טובה למקם אותו גבוה בתוצאות החיפוש. קישור לרישום האתר בגוגל-ווב-מאסטר-טולס תוכלו למצוא כאן >>
   https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=iw
   הכלים של גוגל לניהול אתרים

 

 

  • טיפ מס' 3 לקידום אתרים חינם – בנו מערך קישורים איכותי המחזק את דפי האתר שלכם
   בנו מערך קישורים איכותי בעצמכם: אחד הדברים שעדיין משפיעים מאוד על האלגוריתם של גוגל הוא הקישורים שמצביעים על האתר שלכם ותתפלאו דווקא כל בעל עסק או חברה שיבנה את מערך הקישורים של האתר שלו בעצמו יעשה את זה בצורה הטובה ביותר. אז מה זה בעצם מערך קישורים? מערך קישורים מורכב במצב אידיאלי מתכנים הרשומים באתרים הקשורים לעסק ובהקשרים הקשורים לעסק ומקשרים (באמצעות לינק) לדף הרלוונטי ביותר באתר שלנו ביחס לתוכן הכתוב. בניית מערך קישורים אמיתי, טבעי ואיכותי תשפיע באופן דרסטי על מיקומי האתר בתוצאות הטבעיות של גוגל. טיפים מצוינים נוספים לקידום אתרים אורגני בגוגל תוכלו למצוא כאן >>
   https://www.yoyoseo.co.il/?p=13
   בניית מערך קישורים איכותי

 

 

  • טיפ מס' 4 לקידום אתרים חינם – בצעו מחקר ביטויי מפתח מקיף טרם התחלת הקידום ואם אפשרי אז טרם בניית האתר
   טרם התחלת הקידום ובמצב אידיאלי גם טרם התחלת בניית האתר בצעו מחקר מילות מפתח במטרה להבין באילו מונחים הלקוח הפוטנציאלי שלכם משתמש כדי לחפש את השירות שלכם. תתפלאו לגלות שדווקא מונחים שחשבתם שהלקוחות שלכם משתמשים בהם נפוצים פחות מביטויים אחרים שבהם הלקוחות שלכם משתמשים כדי לחפש עסקים בדיוק כמו שלכם. כדי לקרוא איך לבצע מחקר ביטויי מפתח בצורה מקצועית, היכנסו לכאן:
   https://www.yoyoseo.co.il/?p=535
   keywords-planner

 

 

  • טיפ מס' 5 לקידום אתרים חינם – צרו קישורים פנימיים בין דפי האתר שלכם
   בנו קישורים פנימיים נכונים בין דפי האתר שלכם. במידה ואתם כותבים תוכן הקשור לתוכן אחר שכבר קיים באתר שלכם קשרו מתוך הטקסט הרלוונטי בתוכן שאתם כותבים לתוכן הרלוונטי שכבר כתבתם וקיים באתר. מבחינת גוגל הקישורים האלה מחזקים את דפי האתר שלכם והדפים שלכם מעבירים "כוח" זה לזה. כתוצאה מכך גוגל מחשיב את האתר שלכם יותר ולכן מדרג אותו גבוה יותר. גם מבחינת המשתמש נוח לדפדף בין הנושאים השונים באתר ולקרוא עליהם בנוחות וזה מעודד אותו לקרוא יותר מתוכן אחד בעת גלישתו באתר. גוגל יודע לזהות את כמות הדפים שבהם המשתמש ביקר ואת זמן השהיה של באתר וכככל שאלה גבוהים יותר כך האתר יקודם גבוה יותר בתוצאות הטבעיות של גוגל.
   בניית קישורים פנימיים באתר

 

 

  • טיפ מס' 6 לקידום אתרים חינם – כתבו תוכן שנותן ערך אמיתי לגולש ומתבלט בים המידע הקיים ברשת האינטרנט
   כתבו תוכן מעניין שנותן ערך אמיתי לגולש ומתבלט בים המידע הקיים ברשת האינטרנט, בחרו נושא שאתם מעולים בוא ותנו ערך אמיתי לגולש, ברגע שגוגל יראה שאנשים שמגיעים למאמר שכתבתם מתעכבים בו וקוראים אותו הוא באופן טבעי ידרג את המאמר שלכם גבוה יותר ואז יתפתח מעגל המזין את עצמו. המאמר שכתבתם מדורג גבוה בגוגל, אנשים רבים נכנסים לקרוא את המאמר ונשארים בדף המאמר זמן רב מכיוון שהמאמר מעניין אותם ולכן גוגל ממשיך לדחוף את המאמר למעלה בתוצאות החיפוש.
   quality-content

 

 

  • טיפ מס' 7 לקידום אתרים חינם – שווקו בחינם את התכנים האיכותיים מהאתר שלכם בפייסבוק
   השתמשו ברשתות חברתיות על מנת להביא תנועה לאתר שלכם. פייסבוק היא דוגמה מצוינת לזה, כל אחד יכול לפרסם בקלות ובחינם את המאמרים מהאתר שלו בפייסבוק ולהניע גולשים לאתר שלו – בחינם.
   בשנתיים האחרונה גוגל העלה באופן משמעותי את הערך שהוא נותן לתנועה טבעית מפייסבוק. חשוב להבין שאם תכתבו תוכן איכותי באתר ותניעו אנשים לקרוא את התכנים באתר שלכם, גוגל ידע לזהות שאתם מספקים תוכן איכותי (למשל לפי זמן השהיה של המשתמש בדף לאחר שהגיע אליו מפייסבוק) וזה ישפיע באופן חיובי על דירוג האתר שלכם בתוצאות הטבעיות.והנה דוגמה מוחשית להנעה פשוטה לפעולה – אם אתם מעוניינים לקרוא עוד על פרסום בפייסבוק אתם יכולים לעשות את זה ממש כאן:
   https://www.yoyoseo.co.il/?p=462
   פרסום בפייסבוק וברשתות חברתיות

 

 

 • טיפ מס' 8 לקידום אתרים חינם – הניעו לאתר שלכם גולשים מערוצי שיווק מגוונים
  הניעו אנשים לאתר שלכם ממקורות מגוונים. לגוגל יש יכולת לעקוב אחרי המקורות מהם מגיעה התנועה לאתר וככל שהתנועה לאתר מגוונת יותר, כך גוגל מסיק שבעלי האתר פועלים בערוצי שיווק שונים ולכן ייתן עדיפות לאתר גם בתוצאות הטבעיות במידה ותבוצע באתר גם עבודת קידום אתרים אורגני. ברוב מקורות התנועה שקיימים ניתן לעשות גם פעילות חינמית. להלן ערוצי שיווק מהם ניתן להניע גולשים לאתר בחינם או בסכומי כסף נמוכים: פייסבוק, לינקדאין, רשימות דיוור, אאוטבריין, בלוגים, פורומים ועוד. כאן תוכלו לקרוא עוד על ערוצי שיווק שונים:
  https://www.yoyoseo.co.il/?p=24
  הניעו גולשים לאתר מאפיקים מגוונים

אם קראת עד לכאן אנו חדורי אמונה שקיבלת ערך רב ומזמינים אותך לשתף את המאמר הזה אם החברים שלך בפייסבוק.

ואם הבנת שגם פעולות חינמיות דורשות ממך השקעת זמן רב ועשיה מרובה ואתה מעוניין להתמקד במה שאתה טוב ושצוות מקצועי יטפל בקידום האתר שלך, צור איתנו קשר.

 

צוות יויומדיה,

טלפון: 072-2992112

16 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments