גוגל לעסקים הוא עוד כלי נהדר של גוגל הנותן ערך מוסף לעסקים המעוניינים להופיע בעמוד הראשון בגוגל בעיקר בחיפושים מקומיים ומציין את מיקום העסק שלכם על המפה גבוה מאוד בעמוד הראשון בגוגל, בדרך כלל בתוצאות הטבעיות הראשונות.

מה זה חיפושים מקומיים? אלו חיפושים המכילים עיר ספציפית או אזור ספציפי. דוגמה לחיפוש מקומי יכול להיות "גן ילדים בהוד השרון". המשמעות היא ששימוש נכון בגוגל לעסקים יכול לעזור לכם לחזק מאוד את הנוכחות האינטרנטית שלכם בחיפושים מקומיים.

תהליך הרישום בגוגל לעסקים הוא קצר ופשוט ויאפשר לכם לדווח על המיקום הגיאוגרפי (הפיזי), על המיקוד הגאוגרפי שלכם (שבו אתם נותנים שירות) ועל תחומי העיסוק שלכם. כאשר גולשים יקלידו מונחי חיפוש הקשורים לתחום העיסוק שלכם בנוסף לערים בהם אתם מתמקדים, הם ימצאו אתכם בעמוד הראשון בגוגל.

גוגל עסקים, הוא כלי עוקף תחרות שטרם קיבל את מקומו הראוי בעולם קידום האתרים והשיווק באינטרנט ובעיקר בישראל לאמרות זאת כל הנושא של קידום אתרים לוקאלי (מקומי) תופס תאוצה אדירה בארה"ב. מלבד היותו כלי טוב לעסקים רבים המעוניינים להופיע בגוגל ללא עלות ואפילו ללא צורך באתר, הוא משמש גם ככלי מצוין לשיפור המיקומים בתוצאות החיפוש האורגניות של גוגל.

שינויי אלגוריתם בגוגל בשנים האחרונות נתנו משקל גם למיקום העסקים גיאוגרפית, לאזורי השירות של העסקים, למיקום הגאוגרפי של המחפש, ולעיר אותה הקליד המחפש בגוגל, במטרה לספק למבצעי החיפושים בגוגל את התוצאות הרלוונטיות ביותר.

במידה ותחפשו חיפוש מקומי שגוגל יחליט להציג עבורו גם עסקים מגוגל ביזניס, יעלו בסה"כ שלושה סוגי תוצאות חיפוש בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש בגוגל.
1. החלק העליון יהיה מוקדש כרגיל לגוגל אדוורדס
2. ועכשיו להפתעה: החלק הבא יהיה מוקדש לתוצאות מגוגל עסקים
3. ורק החלק השלישי יוקדש לתוצאות חיפוש אורגניות

בתצורה הבאה:

תצוגת תוצאות החיפוש הכוללות את גוגל לעסקים
דוגמה לתצוגת תוצאות החיפוש הכוללות את גוגל לעסקים

בפעולה זו הבטיחה לעצמה גוגל כי בחיפוש שירותים ובעלי מקצוע על בסיס מיקום יעלו תוצאות של עסקים רלוונטיים גם אם אין להם נוכחות אחרת באינטרנט ובכך הבטיחה גם שהגולשים שלה יקבלו את הערך הגבוה ביותר עבור החיפוש אותו ביצעו.

הטמעת גוגל לעסקים בעמוד תוצאות החיפוש הראשונות ברמה הלוקאלית בגוגל, פתח הזדמנות פז עבור עסקים לקבלת חשיפה ופרסום בגוגל בחינם, גם אם לא השקיעו עד כה ביצירת נוכחות באינטרנט כלל. ואכן באזורים בהם אין ריבוי בעלי מקצוע או נותני שירותים, גוגל יציג עסקים בעמוד הראשון ברובריקת המפות גם אם אין להם ולו עמוד אינטרנטי אחד. אולם באזורים בהם קיימת תחרות גדולה המצב שונה בתכלית.

באזורים מרובי תחרות כמו בתל אביב לדוגמא ביטויים כמו "עורך דין בתל אביב" יעלו עשרות תוצאות ולא תוצאות בודדות בלבד. במקרה כזה רק שלושת התוצאות הראשונות בגוגל לעסקים יוצגו בעמוד הראשון ועל מנת לראות את שאר התוצאות יהיה על הגולש ללחוץ על כפתור "לעוד תוצאות".

תוצאות גוגל הכוללות את גוגל לעסקים עם כפתור - לעוד תוצאות
כפתור – לעוד תוצאות (More)

בלחיצה על כפתור "לעוד תוצאות" תופיע המפה הבאה:

הרחבת גוגל לעסקים בלחיצה על כפתור "עוד מקומות"
הרחבת גוגל לעסקים בלחיצה על כפתור "עוד מקומות"

ובה מופיעים פרטי משרדי עורכי דין בתל אביב בתצוגת הרשימה בצד שמאל. בצד ימין בתצוגת המפה יופיעו משרדי עורכי הדין שנרשמו לגוגל עסקים כנקודה אדומה אשר פרטיה נראים בתצוגת mouse over

רישום לגוגל עסקים הוא תהליך פשוט

הנה השלבים העיקריים של תהליך הרישום:

  1. כניסה לגוגל מקומות לעסקים
  2. אשרו את תנאי השירות
  3. חפשו את המיקום של בית העסק בשורת החיפוש
  4. לחצו על הוספת בית עסק
  5. אם הכתובת שלכם לא נמצאה, בדקו שהכתובת נכונה ולחצו על הכפתור אפשר הוספת שאר פרטי העסק
  6. הוסיפו את שם העסק, כתובת, טלפון
  7. בחרו את הקטגוריה הנכונה ביותר עבורכם (זהו שלב חשוב מאוד)
  8. לחצו על הכפתור פרסום
  9. הגדירו את שעות הפעילות ושיטות התשלום
  10. הוסיפו תמונות, סרטונים ומידע נוסף

מלאו פרטים על בית העסק לפי ההנחיות, אם יש לכם אתר הוסיפו קישור לאתר. עמוד גוגל לעסקים שמולא במלואו מגביר את הסיכויים שלכם לחשיפה גדולה יותר. אם יש לכם כמה סניפים, ניתן להוסיף מיקומים רבים בכתובות שונות.
שימוש בכתובת מזויפות אינו מומלץ מכיוון שיוביל להחרמה על ידי גוגל.

לאחר ההרשמה לgoogle places, גוגל עורכים אימות חשבון באמצעות SMS או לרוב באמצעות גלויה הנשלחת עם קוד לכתובת הרישום של העסק. גלויית האימות מגוגל מגיעה בתוך 4 שבועות מרגע הרישום.

במידה ותהליך זה נראה לכם קל ויש לכם שליטה אינטרנטית ממוצעת ומעלה אתם יכולים לבצע את הרישום לגוגל עסקים בעצמכם אבל אם העסק שלכם פועל בתחום תחרותי באזור תחרותי כדאי מאוד לשקול שימוש במקצוען אינטרנט לטובת רישום נכון וממוקסם.

בשלב זה כבר ברור לכם שעדיף למקסם את הרישום בגוגל עסקים ולהופיע מלכתחילה בשלוש התוצאות הראשונות של גוגל לעסקים דבר אשר יבטיח את מיקום פרטי העסק בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש האורגני בגוגל. אין ספק זו הדרך הזולה והמהירה ביותר לעמוד הראשון בגוגל.

כאמור הרישום ל – google business הוא תהליך פשוט אשר מרבית משתמשי האינטרנט יוכלו להתמודד אתו בקלות יחסית. אולם רישום ממוקסם שיטיב את הסיכוי להופיע בשלוש המקומות הראשונים של גוגל לעסקים הוא תהליך שעדיף שיבצע על ידי מקצוענים. תהליך הגדרה נכון וחיבור נכון לאתר האינטרנט במידה ויש, לא רק שיטיבו את סיכויו של העסק להתברג בשלושת המקומות הראשונים של google business, אלא גם יתמכו בקידום האורגני של אתר האינטרנט של העסק המקודם במידה וקיים.

עסקים הפועלים בתצורת עסק עם מספר סניפים, חווים אתגר מסוים ברישום לגוגל עסקים. כאן כבר מדובר ברישום של מספר כרטיסי גוגל לעסקים תחת חשבון אחד ונדרשת תשומת לב ברישום ובהגדרות גוגל לעסקים בכל אזור. כמוזכר מקודם תהליך הרישום לגוגל עסקים כולל גם תהליך אימות . בתחילה אימות פיזי של העסק ומאוחר יותר גם אימות אתר אינטרנט אם יש. זהו שלב קריטי מכיוון שתיקון מאוחר יותר של פרטים שאומתו יהיה אמנם אפשרי אבל לא קל.

אם עדיין אין לכם google places זהו הזמן להתחבר לשירות. זהו כנראה השירות עם יחס העלות תועלת הגבוה ביותר כיום ולמזלכם לא כולם שמעו עליו עדיין.

אנו ביויומדיה מתמחים ברישום וקידום אתרים בגוגל עסקים ובקידום אתרים אורגני. נשמח לעזור גם לכם להפיק את המקסימום מתקציב השיווק ברשת של חברתכם

אנו יודעים למקסם את התנועה האיכותית הרלוונטית לאתרכם. פנו אלינו עוד היום לקבלת הצעה לקידום אתרים בגוגל באמצעות שימוש ב google places 072-2992112

1 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments