שיווק שותפים הוא מודל עסקי הפועל מזה שנים רבות בענף המכירות בארץ ובעולם. המפרסם השותף מציע שירות או מוצר של בעל המוצר ומקבל עמלת מכירה או עבור מתעניינים פוטנציאלים המעוניינים לשמוע פרטים נוספים על השירות או המוצר שלו. שיווק שותפים באמצעות קידום אתרים בגוגל הינו מודל טרי יחסית שאינו מנוצל לעומקו וגם היום יש מקום לשחקנים חדשים להגדיל את המכירות שלהם באתר באמצעות תשלום עמלת מכירה למפרסם החיצוני.

 

רקע כללי על שיווק שותפים בארץ

רבים מאנשי השיווק בארץ היו מעוניינים לשמור את הסודות הללו לעצמם, אך אנחנו החלטנו להסביר לכם צעד אחר צעד איך עושים שיווק שותפים באופן מקצועי כך שגם המשתמשים יעריכו אתכם וגם גוגל ייתן לכם עדיפות בהצגת התוצאות במנוע החיפוש. חשוב לדעת כי אין מדובר בטכנולוגיה חדשה, יחד עם זאת רבים מבעלי העסקים בארץ אינם מטמיעים באתר מערכת שיווק שותפים שעשויה להגדיל רבות את המכירות שלהם בעסק וכל זאת מבלי להשקיע עלויות פרסום גבוהות כלל. מכיוון שהתחום עוד טרי בארץ, חשוב להכיר את רשתות שיווק השותפים הפועלות בארץ וכיצד קידום אתרים בגוגל יכול לסייע לכם להכניס כסף באמצעות שיווק שותפים בישראל.

 

שיווק שותפים באמצעות קידום אתרים בגוגל
שיווק שותפים באמצעות קידום אתרים בגוגל

 

ראשית, נפתח בהכרת השחקנים החזקים בישראל בענף שיווק השותפים בישראל.

תוכנית שותפים או רשת שותפים בישראל

Wesell – רשת תוכניות השותפים המובילה בישראל דרכה ניתן להצטרף כשותף או כמפרסם ולהציע את המוצר או השירות שלכם בעבור צד ג' הפועל עבורכם על מנת לסגור מכירות או לידים בעבורם אתם מעבירים לו תמלוגים (עמלת מכירה או מילוי פרטים). כמו כן, ההרשמה מתאפשרת לשני הצדדים, כך הצד השני "השותף" מחפש אחר הצעות פרסום שלדעתו יהיו רווחיות.

חשוב להבין כי חשוב לפעול מתוך WIN WIN אמיתי בכל הנוגע לתשלום עבור השותפים וזאת מכיוון שהסיכון הכרוך בהשקעה של הזמן והכסף בפרסום שלכם הוא עליהם בלבד בעוד שאתם משלמים בפועל רק על תוצאות. ב- Wesell תוכלו למצוא מגוון הצעות של חברות מובילות בישראל הפועלות בעיקר על פי בסיס של תשלום עבור לידים (מילוי טופס השארת פרטים של לקוחות פוטנציאלים).

 

שחקנית נוספת בתחום שיווק תוכניות השותפים באינטרנט בישראל הינה Clickon אשר פונה אל בעלי המדיה (אנשי שיווק ופרסום ומקדמי אתרים המחזיקים בנכסים דיגיטליים – אתרי אינטרנט) וגם עבור המפרסמים אשר מוזמנים להוסיף את המוצר או השירות אותו הם מעוניינים לקדם ולתת לשותפים (בעלי המדיה) לעשות עבורם את עבודת השיווק והפרסום – ללא סיכונים מיותרים ולשלחם אך ורק על בסיס תוצאות.

ההרשמה לרשתות השותפים אינה כרוכה בכסף ומוצעת בחינם לבעלי המדיה השותפים בעוד שהמפרסמים משלמים עמלות על תשלום השותפים לרשת השותפים בלבד.

 

המדריך המלא של שיווק שותפים באמצעות קידום אתרים בגוגל

לאחר שהכרנו את רשתות שיווק השותפים המובילות בישראל ופתחנו חשבון משתמש פעיל באחת מתוכניות השותפים באתר, עלינו לפעול על מנת לקדם את ההצעות שבחרנו להתמקד בהן. רבים בתעשייה שולחים את תנועת המשתמשים המחפשים מידע אחר המוצר או השירות אותו הם מפרסמים ישירות אל דף נחיתה שזה למעשה עמוד הכולל מעט טקסט, תמונה וטופס השארת פרטים. הדרך השנייה שהיו עושים בעבר היא העברה אוטומטית של המשתמש מאתר לוויין ישירות אל אתר המפרסם. עם השנים גוגל הבינו כי הערך המוסף המגיע אל המשתמש הינו רדוד ונדרש יותר מדף נחיתה בסיסי על מנת לגרום למשתמש להשאיר פרטים. אנו כמובן מדברים על תוכן איכותי עבור המשתמש ואמון (Trust) בעיני גוגל.

 

איך מקדמים אתר בגוגל שייתן ערך אמתי למשתמש ויסגור יותר לידים ומכירות עבורכם?
חישבו עליכם בתור המשתמש הפוטנציאלי המחפש את השירות או המוצר בגוגל. אילו פרטים הייתם רוצים לקבל לפני שהייתם מוכנים להתקדם צעד נוסף במשפך השיווקי, בין אם מדובר בהשארת פרטים ובין אם מדובר בהשארת פרטי כרטיס אשראי. הקימו אתר או דף נחיתה המספקים את הפרטים החשובים ביותר למשתמש. דברו על היתרונות של השירות ואיך הם יכולים לתרום לו. אמרו לו למה חשוב לרכוש את השירות שלכם, למה דווקא מכם ולמה עכשיו? לאחר שעניתם על כל השאלות הללו, המשתמש יעריך אתכם על כך ויהיה מוכן וערוך להשאיר פרטים. הם הרי בחינם, לא כך?

 

ומה לגבי שיווק שותפים לבעלי מדיה ואתרי אינטרנט?
מי שמעוניין בתוצאות לטווח הארוך, יצטרך לבנות נכסים דיגיטליים המכילים מידע על הענף הקשור בתחום המוצר או השירות או להתמקד בנישה הרלוונטית ולספק מאמרים ותכנים אינפורמטיביים למשתמשים. זכרו כי ככל שתשקיעו בתכנים כך המשתמשים יעריכו אתכם יותר וכך גם גוגל. אך לא פחות חשוב, תוכלו ליהנות לבסוף מנכס דיגיטלי אמתי בעל תשתית להכנסה פסיבית שלימים יוכל לייצר לכם הכנסות ללא התעסקות נוספת.

 

לסיכום:
שיווק שותפים דורש השקעה בדיוק כמו בעסק אמתי אך את פירותיו תוכלו לקצור שוב ושוב בטווח הארוך ולתת לו לייצר הכנסה אוטומטית עבורכם בעוד שאתם מפנים את זמנכם להשקעה בפרויקט הבא, במוצר או השירות הבאים מהם תרצו להרוויח באמצעות שיווק שותפים וקידום אתרים בגוגל

 

הכותב הוא מושיק קלינמן, מקדם אתרים מקצועי בחברת יויומדיה

0 Shares
מושיק קלינמן

מקדם אתרים

מושיק קלינמן, מקדם אתרים חרוץ ונעים הליכות, בעבר עבד בחברת יויומדיה, תמיד נזכור את למושיק את הדברים הטובים הרצינות והמחויבות לעבודה.

Comments

comments