הקישורים שגוגל אוהבת

קישורים שנותנים ערך למשתמש:
קישורים שנותנים ערך למשתמש הם קישורים שבאים ממקום של עזרה למשתמש וחשיפה של המשתמש לתוכן איכותי. כדי שהקישור יהיה איכותי ראשית הוא צריך להצביע על תוכן איכותי, בנוסף הוא צריך לצאת מטקסט עוגן טבעי. טקסט עוגן טבעי הוא טקסט שאינו מכיל רק את הביטוי הפופולרי שכנראה רוצים לקדם אלא וורסיה שלו או כתובת URL אליו או שימוש בביטוי הפופולרי בתוספת שם העסק או האתר.

קישורים טבעיים שכותב התוכן בחר במכוון להשתמש בהם:
קישורים טבעיים הם קישורים שיוצאים מהטקסט באופן טבעי. בד"כ מדובר בקישורים שיוצאים מכתובת URL, או מקישורים שיוצאים מטקסט עוגן כמו "למידע נוסף", "לקריאה נוספת" וכדומה.

בניית מערך קישורים איכותי
בניית מערך קישורים איכותי

הקישורים שגוגל לא אוהבת

קישורי ספאם:
בשורה התחתונה גוגל אינה רוצה ספאם, היא חוששת מאוד מאנשים שבונים קישורים מלאכותיים מבלי לתת ערך אמיתי למשתמש ובצדק. תארו לכם מצב שבו כל אחד היה יכול להפציץ בקישורים חסרי ערך ולעלות בדירוג…. כמובן שזה היה מצב עצוב ומי שהיה מפסיד הכי הרבה זה הגולש ואחריו גוגל שאם הייתה חלילה תומכת באסטרטגיה כזאת הגולשים היו נוטשים אותה לטובת מנועי חיפוש אחרים.

קישורים שהמשתמש לא בחר לשים בעצמו:
מכירים את זה שאתם מורידים איזשהו פלאגין או איזשהו עיצוב בחינם ואז פתאום אתם מגלים שבתחתית האתר שלכם מופיע קרדיט על השימוש בעיצוב או בפלאגין, ולא רק שהוא מופיע בפוטר הוא גם מקשר למי שיצר את הכלי החינמי. אז מאט קאטס מגוגל טוען שהם מבינים שמדובר בקישור שהמשתמש לא בחר בו ולכן מדובר בקישור בעל ערך נמוך מאוד.

נושא הקישורים באופן כללי

כל תחום הקישורים באופן כללי הוא בעייתי במיוחד בפני עצמו וזה מכיוון שיש לא מעט ספאם שמתבצע באמצעות קישורים – ספאם שגוגל נלחמת בו כבר כמה שנים וככל שעובר הזמן מחמירה את ההתייחסות לקישורים הנראים כספאם ומענישה אתרים שמשתמשים בשיטות בניית קישורים לא לגיטימיות (לא פעם פונים אלינו בעלי עסקים לעזרה לאחר שקיבלו עונש מגוגל). לכן חשוב לבחור חברת קידום אתרים בעלת נסיון, מוניטין ותוצאות מוכחות המכירה את תחום הקידום ובניית הקישורים על בוריו על מנת להמנע מקבלת עונש מגוגל.

 

מעוניינים לקדם את האתר באופן מקצועי?

פנו אלינו 072-2992112

0 Shares
שי שאואט שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments