ניהול מוניטין אישי בגוגל עבור מי ששמו הטוב נפגע צריך להתבצע באופן מקצועי ודיסקרטי, תוך שמירה על חיסיון מלא של המידע והפרטים. בין אם מדובר באנשי עסקים, חברות, ארגונים ואף אנשים פרטיים שחוו לשון הרע או שיימינג ברחבי האינטרנט, יש להתחיל לבצע ניהול מוניטין במהירות האפשרית ולבצע דחיקת אזכורים שליליים בגוגל, כאשר המטרה המרכזית היא להחליף את התוצאות הפוגעות בתוצאות בעלות אופי חיובי.

 

ניהול מוניטין אישי באינטרנט
ניהול מוניטין אישי באינטרנט

 

דחיקת אזכורים שליליים

דחיקת האזכורים השליליים מתאפשרת באמצעות קידום תוצאות חיפוש ייעודיות שאנו מעוניינים בהן לראש תוצאות החיפוש בגוגל בעת חיפוש שם האדם עבורו מתבצע ניהול המוניטין האישי.
כמו כן על מנת שנוכל לשמור על שמו הטוב של האדם שנפגע כתוצאה מהתנכלות אישית או עסקית עלינו לשלוט בשיח הציבורי הנעשה ברשת, להסיר או לדחוק את האזכורים השליליים על מנת לחזק את האזכורים המחזקים את שמו הטוב.
ישנן מספר דרכים לבצע ניהול מוניטין אישי באינטרנט באמצעותן נוכל לשמור על המיקומים של תוצאות החיפוש החיוביות בראש החיפוש בגוגל וגם נוכל להפנות את הגל הזועם לכיוונים חיוביים ובכך למנוע מהנזק שנגרם לגדול. עבודה מקצועית של ניהול מוניטין אישי תוכל לאפשר לנו למנף את השיח הציבורי שהתחיל כחיסרון למקום טוב יותר ולעיתים ניתן להפוך שיח שלילי המהווה חיסרון ליתרון.

 

ניהול מוניטין אישי בגוגל – שלב א'

השלב הראשון שצריך לעשות על מנת להרגיע את הרוחות ולשמור על שמכם הטוב הוא לדחוק את האזכורים השליליים המוצגים בתוצאות החיפוש בגוגל ולקדם במקומם אזכורים טובים יותר לראש תוצאות החיפוש בגוגל ובכך תוכלו למנוע מהאזכורים השליליים להיות מוצגים בראש תוצאות החיפוש של גוגל מה שעלול לפגוע משמעותית במוניטין האישי שלכם באינטרנט.

 

ניהול מוניטין ברשתות החברתיות והשיח הציבורי באינטרנט – שלב ב'

אם שמכם הטוב נפגע כתוצאה מפרסום כתבות ואזכורים שליליים באתרי חדשות גדולים וברשתות החברתיות, עליכם להבין איך הכי נכון לנקוט להגיב לכל מקרה של אזכור שלילי בפני עצמו. הסיבה לכך היא שעשויות להיות לכך השלכות כאלו או אחרת אשר עשויות להגיע אם תנקטו בפעולה אשר עשויה לפגוע בכם אף יותר ולפגוע בניהול המוניטין האישי שלכם. במקרים מסוימים עדיף להתעלם ולא להגיב ובכך לתת לשיח הציבורי ללכת ולדעוך עד שיעלם לחלוטין בתוך זמן קצר.

 

בדיקת דבר לשון הרע והוצאת דיבה – שלב ג'

לאחר שקראתם את האזכורים השליליים עליכם לבחון האם מדובר בדבר קיום לשון הרע והוצאת דיבה. במידה ואלו הם פני הדברים כל שיהיה עליכם לעשות זה ליצור קשר עם מנהלי האתר על מנת שהם יוכלו להוריד את הפרסום הפוגע ובכך להסיר את האזכורים המעלים את שמכם באור שלילי.

 

במידה וקיבלתם תשובה שלילית בנוגע להסרת הפרסום מהאתר, יהיה עליכם לפנות ולערב גורמים בכירים יותר לצורך המשך הטיפול בסוגיה ולשם הסרת האזכורים מהאתר ומתוצאות החיפוש בגוגל.

 

במידה ושמכם הטוב נפגע, תנו לנו לבצע ניהול מוניטין ברשת עבורכם באופן מקצועי ודיסקרטי.
לעוד מידע בנושא ניהול מוניטין באינטרנט, התקשרו: 072-299-2112
לחזרה לדף הבית לחץ כאן

0 Shares
שי שאואט שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments