מנועי חיפוש קובעים לאיזו גרסה של האמת ייחשפו הגולשים

כיצד לומדים על משהו או מישהו בימינו? משתמשים בגוגל. ייתכן שמה שיופיעו מולנו, לא תמיד יהיה לטעמנו. רוב הגולשים אינם מחפשים מעבר לעמוד הראשון של תוצאות חיפוש, כך שכל מה שמופיע שם ישפיע על הדרך בה הם רואים אתכם. ניהול מוניטין באינטרנט מסייע לכם לשלוט במוניטין שלכם ברשת האינטרנט על ידי יצירת השתקפות מאוזנת ונכונה יותר של מי שאתם, או המותג שלכם, או העסק שלכם.

ניהול מוניטין באינטרנט
ניהול מוניטין באינטרנט הכרחי לאנשי עסקים ולאנשים העוסקים בתפקידי מפתח מכיוון שתוצאות מזיקות בגוגל עשויות להשפיע על הקורא באופן משמעותי, החדשות הטובות הן שבאמצעות ניהול מוניטין מקצועי ניתן להחליף את התוצאות הפוגעות בתוצאות תומכות

למה הכוונה? כאשר לקוח פוטנציאלי, שעדיין אינו מכיר אותך, ושוקל לצרוך ממך שירות או לקנות ממך מוצר, במיוחד אם המוצר כולל אחריות או ליווי אישי, הוא יחפש מידע אודותיך באינטרנט במטרה לגבש החלטה טרם הרכישה. זה לא סוד שלקוחות שופטים אתכם על-פי תוצאות חיפוש בגוגל ומוניטין של אנשים רבים נפגע כתוצאה ממקורות שליליים שונים: החל ממאמרי ביקורת דרך בלוגים מטעים, חדשות מיושנות, ועיתונאות נמוכה שעושה שירות גרוע למוניטין שלכם באינטרנט.

 

אם כך ברור שלקוחות מושפעים מסקירות אינטרנטיות ומתכנים באינטרנט בבואם לבחור את המקור ממנו ירכשו את המוצר / שירות. אם המוניטין שלכם באינטרנט שלילי, הרי שהמכירות שלכם עשויות להיפגע באופן ישיר דבר המתבטא בעיקר בקושי לגייס לקוחות חדשים שאינם מכירים אתכם ומסתמכים על המידע הקיים אודותיכם ברשת האינטרנט.

 

המוניטין שלכם באינטרנט מבדיל אתכם מהמתחרים

אנשים מחפשים בתי עסק וחברות באינטרנט, ומבצעים החלטות על סמך מה שהם מוצאים. שפע של ביקורות מלקוחות מרוצים, יחד עם השתתפות שלכם במדיה החברתית על מנת "להתערבב" עם קהל היעד, תורמים לנוכחות מקוונת חזקה המושכת לקוחות חדשים. מוניטין חיובי המדגיש את ההיבטים היפים של האישיות שלכם, של המותג שלכם או של השירות שלכם משמעותי בתהליך קבלת ההחלטות של הלקוח המתעניין בכם או המעסיק השוקל להעסיק אתכם.

 

תמונות מביכות בפייסבוק?
ביקורות שליליות על העסק מלקוח ממורמר?
סיפורים מפדחים מהעבר הקשורים בכם ומופיעים בתוצאות החיפוש של גוגל?

 

ככל שהחיים שלנו חשופים יותר למדיה המקוונת, כך אנו מגלים גם את החסרונות הטמונים בשיתוף יתר; אולם יש לנו רק שליטה מוגבלת במה שבסופו של דבר יופיע ברשת האינטרנט. אדם המעוניין להסב נזק למוניטין שלכם, יוכל למצוא בקלות חומר באינטרנט שיסייע לו לבצע את זממו ולהכתים את שמכם הטוב.

 

מדוע שמישהו יזדקק לניהול מוניטין באינטרנט?

עלייתו של האינטרנט הולידה דברים טובים רבים, כמו גם דברים פחות טובים; כעת המוניטין שלכם עשוי למצוא את עצמו בידיים של אנשים שאינכם מכירים.

אם מישהו מספר עליכם משהו שלילי שקרי, או נכון, אך ישן – כמו העובדה שפוטרתם ממקום עבודתכם האחרון – אלו דברים שעשויים באמת בתמים לפגוע בעתידכם המקצועי. במקביל, המוניטין שלכם באינטרנט הוא בעל פוטנציאל ליצור הזדמנויות משמעותיות, על כן תוכלו להיעזר בכוח של גוגל לצורך יצירת מוניטין חיובי אודותיכם.

 

מדוע שלא אוכל לדאוג למוניטין שלי באינטרנט בעצמי?

ישנן פעולות רבות שתוכלו לעשות על מנת לתחזק את המוניטין שלכם באינטרנט באופן חיובי אך פעולות אלה דורשות ידע, נסיון וזמן יקר, יחד עם זאת ישנן פעולות מסוימות שתוכלו לבצע בעצמכם, כמו יציקה ותחזוקה של פרופיל לינקדאין ראוי, פרופיל פייסבוק ראוי, ניהול בלוג פתיחת ערוץ יוטיוב, ניהול דף עסקי בפייסבוק ועוד.

אנשים נוטים לחשוב שאין כל סיבה לחשש. "אני לא מפרסם תמונות של עצמי ולכן אין שום בעיה עם הרשת." אך מדובר בתפיסה קצרת-רואי. זכרו שהאינטרנט אינו עובד עבורכם אלא רק משמש כלי על כן לא תמיד יש לכם שליטה מוגבלת על התכנים המופיעים בו.

 

ההשלכות לגבי מצב בו מופיעות ביקורות רעות או משבר כלשהו במדיה החברתית ברורות למדי, אולם מהן ההשלכות בנוגע לאנשים פרטיים – שכירים?

האינטרנט עשוי להיות אכזרי למדי במקרים בהם אדם מחייכם האישיים או המקצועיים מחליט להסב לכם נזק. בן זוג לשעבר עמו אתם בתהליכי גירושין, או עובד לשעבר שפוטר – עשויים להוות סיכון למוניטין ברשת האינטרנט.

ישנה חשיבות לעניין, גם אם אתם לא עוסקים במכירות ואפילו אם אינכם בעלי עסקים. כיום, בכל דבר הקשור לביצוע עסקה או העסקה, למשל, עליכם לצפות שיבדקו ויחפשו אודותיכם באמצעות כל אמצעי הזמין באינטרנט ובמיוחד בגוגל בפייסבוק ובלינקדאין. מוניטין חיובי ברשת האינטרנט עשוי להביא לפניות מרובות יותר לעבודה במקרה שמדובר בשכיר ולפניות רבות יותר מלקוחות פוטנציאליים כאשר מדובר על איש עסקים / מותג / חברה.

 

מעוניינים לנהל את המוניטין שלכם באינטרנט?

אנו מתמחים בביצוע שינוי-פנים ברשת האינטרנט – לעתים קרובות על ידי סילוק תוצאות חיפוש שליליות וקידום תוכן המדגיש את התמונה הרצויה על-ידי הלקוח ומאפשרים ללקוחותינו את השליטה המרבית האפשרית על מה שאנשים רואים לגביהם ברשת.

אם כך תוכלו להיעזר בשירותינו המעניק לכם את היכולת לשלוט במוניטין שלכם באינטרנט. כך תוכלו לשקף את מי ואת מה שאתם באמת, ובכך יסייע לכם בהיבט האישי, העסקי והתעסוקתי.

למידע נוסף פנו אלינו: 0722992112

 

0 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments