מדוע כדאי להתחיל לעשות קידום אתרים אורגני למנעולן? האם יש הבדל באיכות הפניות ובעלויות הלידים בטווח הקצר ובטווח הארוך? כל הנקודות החשובות שצריך להכיר בתהליך הקידום האורגני למנעולנים.

קידום אתרים אורגני למנעולן
קידום אתרים אורגני למנעולן

 

קידום אתרים אורגני למנעולן: השקעה ארוכת טווח

ענף המנעולנים הוא אחד התחומים התחרותיים ביותר בישראל. כמו כן, תהליך הקידום האורגני הוא למעשה הבחירה באסטרטגיה שיווקית ארוכת טווח לעומת הפרסום הממומן בתוצאות החיפוש של גוגל בכדי לקבל לידים באופן מידי.

אחת השאלות החשובות ביותר בכדי לקבוע את כדאיות ההשקעה היא ההבנה של השווי האמיתי של הליד שלכם. בעוד שבמערכת הפרסום של גוגל, תצטרכו לשלם עשרות שקלים לליד חם. כך, בהנחה שתקציב הפרסום החודשי שלכם עומד על 2000 ₪, במידה ונחלק אותו ל-30 ימי פרסום מדובר ב-66 ₪ ביום. משמעות הדבר היא שתוכלו לקבל עד 2 כניסות ביום שאינם בהכרח מחייבים התקשרות או סגירת עסקה על אף שסיכויי הסגירה בתחום גבוהים במיוחד.

אם כך, מהו באמת שוויו של הליד בעת תחילת קידום אתרים אורגני למנעולן?
ראשית, חשוב להבין כי אין כל התחייבות לתוצאות כלשהן בעת הקידום האורגני, שכן תהליך זה תלוי במספר רב של פרמטרים כגון תקציב הפרסום, עמלת הפרסום לחברת הקידום, רמת האתר, בחירת מילות המפתח לקידום וכו'.

יחד עם זאת, באזורים רבים בארץ קל יותר לקדם מנעולן באזור ממוקד, מאשר מנעולן באופן כללי. כך, רמת התחרותיות נמוכה יותר ותהליך הקידום עשוי להיות מהיר יותר. חשוב לומר כי, הקידום האורגני עשוי להביא לכם כניסות רבות מאזורים ממוקדים בארץ באופן אורגני, כניסות אשר אינן מוגבלות בתקציב פרסום יומי. כך, כאשר האתר כבר מקודם במנוע החיפוש, תוכלו לצפות למספר רב של לידים, ובהתאם לאזור בו בחרתם, ולהתמקד בביקוש למנעולן באזור ספציפי. (בדרך כלל תלוי במספר התושבים באזור).

בכדי להעריך את שוויו האמיתי של הליד שלכם, עליכם לחשב את עלויות קידום האתר שלכם בגוגל, ולקחת בחשבון גם את מספר קריאות השירות שקיבלתם, על מנת לכסות את ההשקעה הראשונית (ROI), תוכלו להגיע לעלות מותאמת אישית עבור העסק שלכם.

מה כדאי לדעת לפני שמתחילים לעשות קידום אתרים בגוגל למנעולן?
בדקו האם האתר שלכם מניב לכם את התוצאות הרצויות בעיניכם? יש להתייעץ עם מומחים בבנייה וקידום אתרים בגוגל בכדי לקבל את התמונה המלאה. לאחר שעשיתם זאת, עליכם להבין כי מדובר בתהליך לטווח הארוך, ושרק לאחר תקופה של מספר חודשים, תוכלו להתחיל לראות תוצאות, ומשם תוכלו להתקדם הלאה ולהבין באלו מילות מפתח הכי כדאי להתמקד.

אם אין לכם עדיין אתר ואתם מעוניינים להתחיל בתהליך של קידום אורגני בגוגל, עליכם להבין כי מכיוון שמדובר בתחום תחרותי במיוחד, עליכם להשקיע באתר ובהתאמתו לגוגל, כך שבסיס הקידום שלכם יהיה גבוה יותר, ותקבלו יתרון יחסי על המתחרים שלכם.

אחד היתרונות הבולטים בקידום אתרים אורגני לעומת הפרסום בגוגל הוא, סוגיית ההקלקות הפיקטיביות על המודעות. בענף המנעולנים ישנן הקלקות פיקטיביות רבות על גבי המודעות אשר מגיעות היישר מהמתחרים, וזאת על מנת לפגוע בפרנסתם. היות ומדובר במחירים גבוהים לכל הקלקה, ניתן להסיק מכך כי כולם נפגעים מכך, וכל מנעולן מבין, כי הוא מפסיד מספר רב של קריאות שירות כתוצאה מכך.

על אף כי ניתן בתשלום נוסף, להתקין תוכנה שתפקידה לסנן קליקים פיקטיביים עם אחוז גבוה של הצלחה בסינון הקלקות חוזרות ממתחרים, עדיין יש לקחת בחשבון כי גם כאן, נדרשת השקעה כספית נוספת שעשויה להשפיע על החלטתכם בכדאיות הפרסום בגוגל.

מעוניינים להתחיל לקדם את האתר שלכם בגוגל? לפרטים נוספים צרו עמנו קשר: 072-299-2112

 הכותב הוא מושיק קלינמן, מקדם אתרים אורגני בכיר בחברת יויומדיה

0 Shares
מושיק קלינמן

מקדם אתרים

מושיק קלינמן, מקדם אתרים חרוץ ונעים הליכות, בעבר עבד בחברת יויומדיה, תמיד נזכור את למושיק את הדברים הטובים הרצינות והמחויבות לעבודה.

Comments

comments