אחד הקשיים שבעלי עסקים נתקלים בהם הוא הצורך לשווק את העסק כאשר הם סובלים מחוסר זמן.
זה ידוע, לא משנה כמה גרידים תהיו בנוגע לזמן שלכם עדיין זמן תמיד יהיה מצרך חסר ולכן גם השיווק בעסק סובל מכך.

 

גישת הקאיזן


אז מה עושים? אני רוצה להציג לכם פתרון מעניין ויש מי שיגיד שגם חשוב המבוסס על גישת הקאיזן ואני חושב ששווה לכל אחד להכיר אותו. הגישה אומרת שברגע שאנחנו מסתכלים על תהליכים גדולים המוח שלנו נכנס לחרדה ולכן קשה לנו להתמודד עם המטלות הנדרשות והפתרון הוא לחלק את אותה משימה למשימות קטנות יותר.

 

איך גישת הקאיזן יכולה לבוא לידי ביטוי בשיווק העסק?
עכשיו, כשמדובר על השיווק שלנו בעסק אם תעשו בכל יום פעולה אחת שקשורה לשיווק לא תאמינו כמה תתקדמו לאורך זמן, צעד ועוד צעד ועוד צעד מתחברים למסע ארוך עם ממשיכים בהם בעקביות. זכרו לעשות בכל פעם צעד קטן אחד בשיווק העסק שלכם, כגון: פרסום פוסט בפייסבוק, כתיבת כמה שורות למאמר באתר שלכם, צילום סירטון וידאו וכו וכו. לא תאמינו כמה שהצעדים הקטנים האלה יכולים לקחת אתכם רחוק.

 

מה עומד מאחורי גישת הקאיזן ואיך המוח שלנו מתנגד לפעולות גדולות
צעדים קטנים אינם בהכרח קלים יותר אך מכיוון שמדובר בפעולות קטנות המוח פחות מתנגד להם ולכן לנו קל יותר לעשות אותם. ידוע שספורטאים מקצוענים רבים למשל כאלה שעוסקים בטיפוס מחלקים את הביצוע למטרה אסטרטגית למשל להגיע לראש קיר הטיפוס ולטקטיקה שאומרת שבכל פעם מתמקדים בשלב הבא, כך אפשר להשיג הצלחה רבה במסגרת הטיפוס והביצוע של המשימה תוך כדי שמירה על מיקוד ואופטימיות.

 

מתי הבנתי את החשיבות של התקדמות בצעדים קטנים לראשונה?
בשנת 2013 הייתי בירח דבש שהתקיים בעיקרו בארגנטינה אך כחלק מטיול מדהים שנקרא "שבעת האגמים" נסענו גם לצ'ילה לפוקון ושם יש הר שנקרא ויאריקה למעשה מדובר בהר געש פעיל. אני טיפסתי אותו בתקופה הקשה ביותר בשנה אחרי השלגים וזה באמת היה טיפוס קשה שלא הערכתי נכון מראש את הקושי שלו. לענייננו מכיוון שהטיפוס על ההר הוא תלול נדרשים צעדים קטנים ועקשים שמצטברים בסופו של דבר להגעה לפסגה המדהימה. היו רגעים שהסתכלתי על המרחק וכמעט פרשתי מהטיפוס אך עוד צעד ועוד צעד ….  כמו שכתבתי … והיום אני גאה לספר על הצעדים האלה. לכן זכרו שצעדים קטנים בכל תחום בחיים ובפרט בשיווק עשויים להביא להתקדמות משמעותית מאוד.

 

חלוקת היום לחלקים של עבודה ומנוחה מראש

 

חלקו את היום למקטעים
זה יותר פשוט ממה שזה נשמע, אתם יכולים פשוט להחליט שאתם עובדים במקטעים של שעה וחצי או שעתיים (או זמן אחר שהכי מתאים לכם, זה דורש ניסוי טעיה ותהיה), בין המקטעים החליטו על זמן מנוחה. למשל, הזמן שעובד לי באופן אישי הכי טוב הוא מקטעים של שעה וחצי שבינהם אני נח 20 דקות למעט הפסקה ארוכה יותר שאני עושה בצהריים. מה שהחלוקת זמנים הזאת תגרום זה למיקוד גבוה יותר בזמן העבודה כלומר אתם תדעו מראש שאתם מרכזים את זמן העבודה למקטע זמן ידוע מראש שבסיומו אתם נחים זה יכול לעשות פלאים תבדקו אותי…

 

הגדירו מראש מה אתם עושים בכל מקטע של זמן
כן כמו שזה נשמע, אם תחליטו מראש מה אתם עושים בכל מקטע של זמן זה ימקד אתכם לדוגמה: כתיבת תוכן / פרסום פוסט בפייסבוק / להתקשר ללקוח שהשאיר פרטים באתר / טלפון או אימייל למקדם האתרים שלכם וכדומה וכדומה כל עסק ומה שרלוונטי אליו.

 

הימנעו משימוש באפליקציות ואתרים גוזלי אנרגיה

ממש ככה, גם אתה כל רגע נכנס לפייסבוק מהמחשב או מהאפליקציה? כנראה שכן! יש מצב טוב שאתה אפילו לא שם לב או שאתה שם לב רק אחרי שנשאבת לפייסבוק…. יש על התחום הזה של כניסה לאתרים כמו פייסבוק, אתרי חדשות וכדומה המון מחקרים. אחת התובנות שמאוד דיברה אלי היא שאנשים נכנסים לאתרים האלה כדי להוריד את מפלס הלחץ. כלומר: אתה לחוץ, אתה רוצה אויר, אתה רוצה לנקות את הראש אז אתה נכנס לפייסבוק באופן מודע ובדרך כלל באופן לא מודע. מה שקורה זה שזה בא על חשבון זמן עבודה יקר. לכן – פלאגין מעולה לכרום שאני משתמש בו הוא: Block Site – Website Blocker for Chrome™ זו תוכנה פשוטה שעובדת נהדר ומאלצת אותך לכבות אותה בכל פעם שאתה רוצה להיכנס לאחד מהאתרים גוזלי הזמן. מה שקורה בפועל זה שהתוכנה הזאת מעלה למודעות שלך את הכניסה לאחד מהאתרים האלה ובכך מאפשרת לך לשנות את ההחלטה ובמקום להיכנס אליהם להמשיך לעבוד על מה שחשוב. מחקרים מראים שזה עובד…

ועכשיו לסלולרי, גם לכם יש פייסבוק / אינסטגרם או אפליקציה ממכרת אחרת בסלולר? הפתרון הכי טוב לדעתי הוא למחוק אותה אחרת קשה מאוד להתנזר מללחוץ על האייקון של האפליקציה והופ אתה בפנים נשאב לבולשיט והלכה עוד רבע שעה. לא חבל? חבל מאוד! ואתה יכול להפסיק את הבולשיט עכשיו ולמחוק את האפליקציות האלה מהסלולרי שלך.

0 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments