הטרנד של אתרים בדף אחד, החל להיות נפוץ יותר ויותר במיוחד ברחבי ארצות הברית ובנוסף בישראל. לטרנד הזה קוראים אתר פרלקס ובפועל מדובר באתרים ארוכים בעלי עמוד אחד בלבד (parallax website).
אך מה בנוגע לקידום האתר? האם ניתן לקדם את בעל עמוד אחד?

קידום אתרי עמוד אחד

החסרונות בקידום אתרי פרלקס:

כל התוכן קיים בעמוד אחד:

כל מקדם אתרים יודע שאחד הקריטריונים לקידום אתר הוא כמות התוכן האיכותי שיש לך באתר. אתר פרלקס המורכב מעמוד אחד הוא – איך נגיד – דל בעמודים ולכן בעייתי לקידום.

 

שימוש בקבצי קוד Javascript שעלולים להקשות על הזחלנים של גוגל:
בנוסף לכך, אתר פרלקס כולל בדרך כלל קבצי קוד כמו Javascript שגוגל יודעים להתמודד עם רובם אך יש כאן סיכון מסוים שתפלו על קוד שגוגל אינו מצליח לטפל בו, מה שיביא לסריקה חלקית של האתר שלכם ויפגע בדירוג שלכם.

הגולש העצלן צריך לגלול הרבה:
מכיוון שהתוכן כולו קיים בעמוד אחד ארוך הדבר עשוי להקשות על חווית המשתמש באתר
וכך למעשה תיווצר הרבה גלילה של תוכן עם העכבר.

זמן טעינת האתר:
אתרי פרלקס מאופיינים לרוב בזמן טעינה ארוך מהרגיל.
מנועי החיפוש והמשתמשים יעדיפו לגלוש באתר מהיר יותר בעל זמני טעינה קצרים יותר.

 

קושי במדידת הנתונים בגוגל אנליטיקס:

קשה יותר למדוד את חווית משתמש ואת מעורבות הגולשים באמצעות גוגל אנליטיקס, מכיוון שהאתר כולו מורכב מעמוד אחד. לכן מדדים כגון אחוז נטישה, כמות דפים שנצפו וכדומה יהיו בעייתיים למדידה.

 

ניתן לקדם מעט מאוד ביטויים:

למה הכוונה? מקדם אתרים מקצועי יאמר לכם שמומלץ לעשות אופטימיזציה לעד 2 ביטויים לכל היותר פר עמוד אחד. מכיוון שכל אתר הפרלקס הוא עמוד אחד לא ניתן לעשות אופטימיזציה ליותר משני ביטויים.

 

היתרונות בקידום אתרי פרלקס:

טרנדי = עדכני:

היתרונות של אתר עם עמוד אחד דיי ברורים לבעלי אתרים, ראשית מדובר בטרנד הנותן לבעל האתר תחושה שהוא מקים אתר חדיש במיוחד.
כמו כן בחלק מהמקרים (לא תמיד), מדובר בחסכון בהוצאות על בניה ופיתוח של האתר וזמן הקמתו.

 

חווית משתמש שלפעמים מביאה יותר המרות:

היתרונות הבאים עם אתרי פרלקס קשורים בעיקר בחווית המשתמש שחלק מהאנשים יגדירו אותה כנעימה ומעניינת, וביכולת להניע את הגולש לפעולה במסגרת האתר מה שעשוי לשפר את יחס ההמרה של האתר. בפועל, כדי שזה יקרה צריך להיות לכם אתר פרלקס מאופיין היטב, מה שדורש השקעה לא קטנה.

 

האם ניתן לקדם בגוגל אתרי פרלקס, ואם כן אז איך?

אם אתם ממש אוהבים אתרי פרלקס, מהו הפתרון לקידום האתר?
הפתרון הנכון והפשוט ביותר הוא לבנות את דף הבית בצורה של פרלקס ולהוסיף דפים נוספים לאתר היושבים על כתובות URL אחרות. הדרך הפשוטה ביותר והזולה ביותר לעשות את זה היא באמצעות הוספת בלוג נלווה לאתר הפרלקס היושב על אותו דומיין. הדבר יאפשר מצד אחד להציג את התוכן העיקרי בעמוד הבית בגרסאת פרלקס, ויחד עם זאת להציג קישורים להרחבות נוספות בעמודים רגילים באתר היושבים על כתובת URL שונה.

 

מה חשוב לזכור?

מנוע החיפוש של גוגל בסופו של דבר ימדוד וידרגו את האתר שלכם לפי מדד הרלוונטיות שלו עבור גולשי האתר. אם הגולשים יאהבו אתכם – גוגל יאהב אתכם, ובמילים פשוטות אם תגרמו לגולשים להישאר זמן רב באתר שלכם ולעבור לדפי משנה ולחזור לאתר שלכם, כנראה שגם תתקדמו בהתאם בתוצאות העולות במנוע בחיפוש – גוגל.

ולסיום,

יש לכם אתר עמוד אחד (פרלקס) ואתר מעוניינים לקדם אותו? -> צרו איתנו קשר.
רוצים אתר אינטרנט בעיצוב אישי ומותאם לגוגל באופן אופטימלי? -> זו המומחיות שלנו.

אז פשוט תרימו טלפון ונסייע לכם: 072-2992112 (להתראות)

 

0 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments