אם הגעת לכאן סביר להניח שאתה מעוניין לקדם את האתר שלך בגוגל ולכן בודק את מחירי השוק על מנת להבין על אילו עלויות מדובר וממה מורכב המחיר. אם כך הגעת למקום הנכון, אני אנסה לענות לך על שאלת המחיר באופן פשוט ולהסביר לך מדוע שוק קידום האתרים מורכב מטווחי מחירים מגוונים במיוחד.

 

קידום אתרים מחיר: כמה עולה קידום אתרים בגוגל?
קידום אתרים מחיר: כמה עולה קידום אתרים בגוגל?

 

כאשר מדברים על מחיר קידום אתרים בגוגל יש להפריד את ההתייחסות לשני אפיקי קידום אתרים – האפיק האורגני והאפיק הממומן הנקרא גם "פרסום בגוגל":

קידום אתרים ממומן בגוגל (פרסום בגוגל) מחיר

נתחיל מזה שהשוק מוצף, היום כל אחד יכול להקים אתר לכתוב "קידום אתרים ממומן" ולהתחיל לגבות כסף עבור שירותי קידום טובים יותר או פחות, ולא נעים להגיד אבל הרבה פעמים זה פחות – זו הסיבה שבעלי עסקים רבים נכווים ממקדמי אתרים שאינם מקצועיים וגורמים לשם רע לשוק.

כדאי להבין שהתשלום עבור הפרסום בגוגל הסכום מתחלק בפועל לכמה חלקים: החלק הראשון הוא עלות ניהול הפרסום – זה הכסף שמקבל מי שמנהל עבורכם את הפרסום בגוגל, לפעמים לחלק זה מתווספת עלות הקמה, בדרך כלל זה תלוי עם ההסכם הוא ארוך טווח או מתבצע חודש בחודשו. החלק השני הוא העלות הישירה לגוגל.

התשלום לגוגל:

התשלום לגוגל תלוי בלקוח, לרוב מומלץ להתחיל מתקציב נמוך יחסית ולהגדיל אותו בהדרגה ביחד עם למידת ההשוק של התחום שבו מתבצע הפרסום, יחד עם זאת אם תקציב הפרסום שלך לגוגל עד 500 ש"ח כנראה שעדיף לך לא להיעזר במנהל פרסום בכל חודש אלא לבקש מאיש מקצוע להקים לך את הקמפיין בלבד.

הקמת הקמפיין:

עלות הקמת קמפיין מקצועי בגוגל עולה כ – 500 ש"ח לפני מע"מ והיא חד פעמית.

במידה והתקציב שלכם כאמור נמוך במיוחד ואין תחזוקה חודשית שוטפת לקמפיין, בקשו ממנהל הקמפיין להגדיר עבורכם את כל הביטויים "בהתאמה מדויקת" בלבד על מנת למנוע סיכוי לבזבוז כסף.

כעת נתמקד במחיר ניהול הפרסום:

נכון להיום המחירים בשוק נעים בין 100 ₪ לחודש ל- 1500 ₪ לחודש ולעתים גבוה מכך מכיוון שהסכום הוא אחוז מהתקציב כולו, למשל 18% מתקציב של 10,000 ₪ זה 1800 וככל שהתקציב עולה, כך עולה אתו גם עלות ניהול הפרסום. אם כך מהם הפרמטרים העיקריים הקובעים את עלות ניהול הפרסום של הקמפיין שלכם?

תדירות ניהול הפרסום: כמה פעמים בשבוע / בחודש / באופן יומיומי מתבצעת אופטימיזציה לקמפיין הפרסום? ככל שכמות הזמן שמושקעת בפרסום שלכם רבה יותר כך המחיר גבוה יותר.

המוניטין והניסיון של החברה המבצעת עבורכם את ניהול הפרסום הוא גם פרמטר משמעותי המשפיע על המחיר. חברה מנוסה המנהלת תקציבים גבוהים תדרוש עלויות גבוהות יותר, לעומת זאת חברה חסרת נסיון או חברה מתחילה תדרוש לרוב עלויות נמוכות יותר.

האם החברה חברה בגוגל פרטנרס? למזלך הלקוח, גוגל קובעת קריטריונים שעל חברה שמעוניינת להתקבל לגוגל פרטנרס לעמוד בהם. מומלץ לבחור בחברה המשתייכת לגוגל פרטנרס.

בשורה התחתונה אנחנו ממליצים לבחור בחברה הגובה בין 500 ₪ ל – 1000 ₪ או 18% מגובה התקציב של הקמפיין (לחודש – הגבוה מבניהם) בפחות מזה לאף אחד לא יהיה זמן להשקיע בקמפיין שלכם ולהביא לכם תוצאות.

קידום אתרים אורגני בגוגל (בתוצאות הטבעיות) מחיר

אם בעולם הפרסום בגוגל התחום פרוץ אז כאן על אחת כמה וכמה התחום פרוץ עוד יותר. המחירים יכולים לנוע בין 300 ₪ בחודש ויש חברות שלא יקבלו לקוחות עם תקציב הנמוך מ – 5000 ₪ בחודש. אם כך להלן כמה מהקריטריונים המשפיעים על המחיר?

המוניטין של החברה המקדמת: בשורה התחתונה חברת קידום עם תוצאות מוכחות ועם נסיון מוכח ולקוחות מרוצים תדרוש יותר כסף מחרת קידום מתחילה / חסרת נסיון / ללא תוצאות. זה מאוד הגיוני וסביר להניח שיש לכך סיבה מוצדקת.

כמות הביטויים המקודמים: ככל שיש יותר ביטויים כך המחיר הכללי גבוה יותר והמחיר פר ביטוי יורד. יחד עם זאת קידום של כמות ביטויים רחבה דורש מיומנות גבוהה יותר, וקידום כמות ביטויים רחבה על ידי חברה לא מקצועית עלול להוביל לעונש מגוגל. כדאי להיזהר ממחירי רצפה עבור כמות ביטויים גדולה של 10 ביטויים ומעלה. חברות קידום מקצועיות יודעות שקידום אתרים אורגני דורש עבודה רצינית וימנעו מלקחת פרויקטים במחירים נמוכים.

תחרותיות הביטויים: התחרותיות של הביטויים גם היא משפיעה על עלות הקידום מכיוון שביטוי תחרותי דורש עבודה רבה יותר מביטוי קל לקידום. יחד עם זאת יש גבול לכמות פעלות הקידום המותרות ותשלום גבוה במיוחד לידיים הלא נכונות והלא מקצועיות, עלול להוביל לפעילות מוגברת של קידום אתרים אורגני, להתבלטות מוגזמת בעיני גוגל ומשם לעונש מגוגל.

בשורה התחתונה סדר גודל לעלויות של קידום אתרים אורגני:

3 ביטויים: בין 900 ₪ ל – 1800 ₪ לחודש.

5 ביטויים: בין 1500 ₪ ל – 2500 ₪ לחודש.

10 ביטויים: בין 2500 ₪ ל – 4000 ₪ לחודש.

20 ביטויים: בין 4000 ₪ ל – 5500 ₪ לחודש.

קידום אורגני גלובלי לאתר: 5000 ₪ ומעלה לחודש.

הנה כמה טיפים שיסייעו לכם לבחירת חברת קידום אתרים אורגני

תוצאות מוכחות: דרשו לראות את התוצאות של החברה בהווה נכון להיום.

מיקום החברה המקדמת בתוצאות הטבעיות של גוגל: מאמינים במשפט הסנדלר הולך יחף? אנחנו לא, חברת קידום אתרים אורגני שמכבדת את עצמה צריכה להופיע גבוה בתוצאות החיפוש הטבעיות.

המלצות: בקשו לראות ולשמוע המלצות על החברה.

קידום אתרים מחיר – מה שעולה זול בסוף עשוי להתגלות כיקר מאוד

חומר למחשבה עבורך לפני שאתה בוחר את חברת הקידום:
האם שווה לך לשלם זול ולקבל אפס תוצאות? או לשלם מחיר הוגן ולקבל תוצאות?
מה שנראה זול בהתחלה לא בכרח זול בסוף. עשה בחירה מושכלת ושיהיה בהצלחה!

יש לכם שאלות נוספות?
פנו אלינו: 072-299-2112

5 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments