אם אתם עומדים לפני הקמת אתר או אולי אפילו לפני הקמת עסק, אחד הדברים הכי בסיסיים שבודאי תעשו הוא לקנות דומיין. דומיין היא הכתובת של האתר שלכם באינטרנט ובפועל היא הכתובת של העסק שלכם באינטרנט. לענייננו בנוגע לשאלה היכן מומלץ לקנות, חשוב לציין שיש לא מעט "רשמי דומיינים" שמציעים שירותי רכישת דומיין, אני אתמקד בשניים שיש לי את הנסיון הכי ארוך איתם. חשוב לי לציין שאני אדגיש רק את החברות שיש לי נסיון טוב איתן אז בכל מקרה אם תבחרו באחת מהן כנראה שתבחרו טוב.

קניית דומיין, לקנות דומיין
איפה כדאי לקנות דומיין?

אתר Box: זה אתר שממנו אני רוכש דומיינים לנכון להיום, הסיבה היא בעיקר כספית. האתר מוכר דומיינים ב – 50 ש"ח כולל מע"מ. לצרכן מנוסה (כמוני) התמיכה הטכנית בכל הקשור לניהול דומיינים כמעט אינה משנה ולכן זו הבחירה הכי טובה עבורי.

אתר LiveDns: זה אתר שבהתחלת דרכו רכשתי ממנו דומיינים, נכון להיום עלות דומיינים שם היא 75 ש"ח כולל מע"מ. מה שיאמר לזכותם זה שתמיד יש שירות (במידה ויש שאלות), לפעמים השירות עולה כסף בנפרד זה תלוי במה הוא כרוך…

בכל אופן, ולסיכומו של עניין אם אתה צרכן מתחיל ולא טכני יתכן ששווה לך לשלם קצת יותר וללכת על LiveDns ואם אתה קצת יותר טכני או שלא מפריע לך להמתין זמן ארוך יותר לתמיכה ואתה מעוניין לחסוך קצת אז לך על Box. כמובן שאם אתה קונה מסות של דומיינים (סיכוי קטן) בודאי שב – Box תוכל להוזיל עלויות.

בהזדמנות הזאת חשוב לי לציין שמאחורי בחירת דומיין יש הרבה שיקולים נוספים שקשורים למיתוג ולקידום אתרים אורגני על חלקם תוכלו לקרוא כאן – קניית דומיין שיסייע לכם בתהליך קידום אורגני.

0 Shares
שי שאואט

מהנדס תוכנה, מנכ"ל

מה אני אוהב? אז ככה: ללמוד על התפתחות אישית והתפתחות עסקית, לשלב שיווק עם טכנולוגיה וחזון, אוהב ליזום, אוהב לעבוד עם Drivers (שגר ושכח) בזמני הפנוי המהנה תמצאו אותי מטייל (עדיפות חזקה לחו"ל), מתאמן (משתדל מאוד) ושותה קפה בים (ההנאות הקטנות של החיים).

Comments

comments